Demirtaş: Provokasyonların önüne geçmenin yolu, dayanışmayı büyütmektir

Selahattin Demirtaş, dün yaşanan HDP İl binası saldırısında hayatını kaybeden Deniz Poyraz için başsağlığı mesajı yayınladı.

Edirne Cezaevi’nde siyasi tutsak olarak tutulan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP İzmir İl binasına yapılan alçak saldırada hayatını kaybeden Deniz Poyraz ile ilgi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada barış çağrısı yaptı.
Demirtaş açıklamasında, “Öfkeye yenilmeyecek ve demokratik mücadelemizden, barış arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Açıklama şöyle:

“Alçakça katledilen Deniz arkadaşımıza Allah’tan rahmet, ailemize ve halkımıza baş sağlığı diliyorum. Acımız çok büyük ama direncimiz ve umudumuz da çok büyük. Failleri tanıyoruz, amaçlarını biliyoruz. O halde öfkeye yenilmeyecek ve demokratik mücadelemizden, barış arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Provokasyonların önüne geçmenin yolu, demokrasi mücadelesini ve dayanışmayı büyütmektir. Tüm bu alçaklıkların hukuk önünde hesabının sorulacağı barış toplumunu ve özgür yarınları hep birlikte sağlayacağız. Hepimizin başı sağ olsun.”

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi