Demokrasiye alçak saldırı: HDP parti çalışanı öldürüldü, bina ateşe verildi

HDP İzmir il binasına yapılan silahlı saldırı sonucu parti çalışanı Deniz Poyraz hayatını kaybetti.

İzmir’de Halkların Demokratik Partisi (HDP) il binasına giren silahlı saldırgan parti çalışanı Deniz Poyraz’ı öldürdü.

HDP’den yapılan açıklamada, bu sabah saat 10:30 sıralarında HDP İzmir İl binası silahlı bir kişi tarafından saldırıya uğradığı, saldırganın binayı ateşe verdiği ve içeride bulunan parti çalışanı Deniz Poyraz’ı öldüğü bildirildi.
Açıklamada saldırının sorumlusu olarak Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı gösterilerek, “Bu çok tehlikeli provokasyonu gerçekleştirenler, olayın azmettiricileri; partimizi, il örgütlerimizi hedef gösteren iktidardır, provokatörleri yönlendiren İçişleri Bakanlığıdır.” denildi.

Açıklama şöyle:

“Aylardır partimizin iktidar partisi, İçişleri Bakanlığı tarafından hedef gösterilmesi, provokasyon amacıyla bazı ailelerin örgütlendirilerek il binalarımızın önüne yönlendirilmesi sonucu bu sabah saat 10:30 sıralarında İzmir İl binamıza silahlı saldırı gerçekleştirildi. 35-40 yaşlarında olduğu belirtilen silahlı saldırgan, içeride parti çalışanımız Deniz Poyraz’ın da bulunduğu sırada il binamızı bastı. Çevreye ateş açan ve binayı ateşe veren saldırgana uzun süre müdahale edilmedi. Saldırıda parti çalışanımız Deniz Poyraz yoldaşımız katledildi.

Saldırının duyulması üzerine kitlemiz Konak İlçe binamız önünde toplanmaya başlandı.

Dün Sincan’da görülen Kobanî Kumpas Davasında yapılan provokasyon provası sonucu bugün bu saldırının gerçekleştirilmesinin amacı ve mesajı bellidir. Bu çok tehlikeli provokasyonu gerçekleştirenler, olayın azmettiricileri; partimizi, il örgütlerimizi hedef gösteren iktidardır, provokatörleri yönlendiren İçişleri Bakanlığıdır.”

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi