İspanya, Sinovac aşısı olan turistlere kapısını açtı

İspanya Hükümeti aldığı kararla ülkeye gelecek olan turistlerin yaptırdıkları aşıların EMA ve DSÖ tarafından onaylanmış olması gerekiyor. Bu kapsamda Sinovac ve Sinopharm aşısını yaptıranları da ülkeye kabul ediyor.

Pandemi dönemlerinde yaşanan kapanma süreçlerinden sonra ülkeler ekonomileri üzerindeki olumsuz etkileri azaltmak için turizm sezonunu da açmaya başladı.

İspanya hükümeti, diğer Avrupa ülkelerine göre Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Johnson&Johnson ve Moderna dışında Çin aşıları Sinopharm ve Sinovac aşılarını yaptıran turistlerin de ülkeye girişine izin veriyor.

İspanya hükümeti tarafından alınan karara göre aşı olan ve bunu aşı sertifikası ile kanıtlayan herkes, ülkeye giriş yapabiliyor. Yaptırılan aşının Avrupa İlaç Ajansı (EMA) ya da Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından onaylanmış olması gerekiyor. Bu kapsamda İspanya, Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca ve Johnson&Johnson aşılarının yanı sıra Avrupa ülkelerine göre Çin merkezli Sinovac ve Sinopharm aşısını yaptıranları da ülkeye kabul ediyor. İspanya’ya gelen turistler, İspanya Seyahat Sağlık (SpTH) uygulaması üzerinden sağlık kontrol formunu dolduruyor.

Şu anda yalnızca Brezilya ve Güney Afrika’ya yönelik seyahat kısıtlamaları uygulanırken, Hindistan’dan gelen turistlerin ise ülkeye varıştan sonra 10 günlük zorunlu karantinaya tabi tutuluyor. Ayrıca büyük yolcu gemileri olan kruvaziyerlerin de artık ülkeye girişine izin veriliyor.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi