“Halkın makamını işgal eden ve atanmış olan bu halkın gazetecileri ve aydınları değildir, sizsiniz”

CTP milletvekili Asım Akansoy, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın suçlamaları için “Demokrasinin d’sinden anlasanız, hak edilmemiş, müdahale ile atanmış bir makamın sürdürülemeyeceğini idrak ederdiniz. Unutmayınız halkın makamını işgal eden ve atanmış olan, bu halkın gazetecileri ve aydınları değildir, sizsiniz” dedi.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada seçime müdahale raporu ile ilgili “dış güçler ile içimizdeki uzantılarının operasyonu” yorumuna CTP milletvekili Asım Akansoy’dan yanıt geldi. Akansoy, kendi insanını ajan ilan ederek sorumsuzluk yapan Tatar’ın demokrasi ve insan haklarının farkında olmadığını belirtti. Akansoy, Cumhurbaşkanın Tatar’ın en küçük olayda dış mihrak arayarak ona sarıldığını, bu yöntemlerin soğuk savaş döneminde kaldığını kaydetti.

Akansoy’un paylaşımı şu şekilde:
“Sn Tatar, kendi insanlarınızı düşman, ajan ilan ederek bu HALKIN sorumluluğunu üstlenemeyeceğinizi, sorumluluk sahibi olmadığınızı bir kez göstermiş oldunuz.
Demokrasi ve insan haklarının farkında değilsiniz.
Müdahalenin fotoğrafları yayınlandığında yine aynı şekilde dış mihraklardan, ajanlardan bahsetmiştiniz.
Sürekli kendi insanlarınızı kötülüyor, saldırıyor en küçük olayda dış mihrak arıyor, ona sarılıyorsunuz. Bu taktikler soğuk savaş döneminde kaldı. Eskimiş işler bunlar.
Bula bula Fetö’yü buldunuz, kendi kendinizi daha da rezil ettiniz. Sizi kim eleştirse ya FETÖ oluyor ya da başka bir şey.
Tam bir komedi!
Demokrasinin d sinden anlasanız, hak edilmemiş, müdahale ile atanmış bir makamın sürdürülemeyeceğini idrak ederdiniz.
Unutmayınız HALKIN makamını işgal eden ve atanmış olan bu HALKIN gazetecileri ve aydınları değildir, sizsiniz.”

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi