Binlerce KKTC’li genç “Milli Mücadele Kamplarına” gidiyor

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan 3750 Kıbrıslı gencin milli mücadele kampına katılacağını açıkladı.

Bugün Kıbrıs – AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenecek Çanakkale Milli Mücadele Kampları ve Ortak Kültür Kampları projesi hakkında açıklamalarda bulundu.
“Kıbrıs ve Çanakkale tarihin bizlere eşsiz emanetleridir.” diyen Turan, “Kıbrıslı kardeşlerimizin destanlar ve şehitler diyarı Çanakkale’mize gelecek olması, tarihi, ecdadın emanetlerini ve hatıralarını yerinde görmesi son derece kıymetli. Bu yaz tatilinde salgın tedbirleri alınarak gerçekleştirilecek programlarda binlerce KKTC’li gencimiz, yavrumuz Çanakkale’mizi ve şehrimizin doğal güzelliklerini yakından tanıma fırsatı bulacak. Bu manevi açıdan olduğu kadar turizm açısından da önemli. Bu anlamlı projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

3750 GENÇ ÇANAKKALE YOLCUSU
KKTC’den 2021 yaz tatilinde 2.750 genç Çanakkale’ye, 1.000 genç ise doğa kamplarına katılacak. Ücretsiz olan kamplara katılım için kayıtlar 07 Haziran 2021 tarihinden itibaren hafta içi mesai saatlerinde yapılabilecektir. Çanakkale Millî Mücadele Kamplarına, KKTC’de 2020-2021 öğretim yılında Ortaokul 7 ve 8. Sınıfta öğrenim gören öğrenciler katılabilecek.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi