“Kusurlu Güzelliğe Övgü” açılıyor

“Kusurlu Güzelliğe Övgü” ismiyle on ikincisi gerçekleşecek olan, Kuzey Kıbrıs Seramikçiler Derneği Üyeleri Sergisi, Kültür Dairesi’nin katkılarıyla 31 Mayıs – 4 Haziran 2021 tarihleri arasında, Lefkoşa’da İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluşuyor.

Kuzey Kıbrıs Seramikçiler Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve bu yıl “Kusurlu Güzelliğe Övgü” ismiyle on ikincisi gerçekleşecek olan, Dernek Üyeleri Sergisi Kültür Dairesi’nin katkılarıyla, 31 Mayıs – 4 Haziran 2021 tarihleri arasında Lefkoşa’da İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluşuyor.

Dernek başkanı Semral Öztan; “Kusurlu Güzelliğe Övgü” isimli seramik sergisi ve derneğin faaliyetleriyle ilgili yaptığı açıklamada “Sanat, içinde bulunduğu çağın özelliklerini taşıyan sürekli yenilenen kültürleri yaşayan ve kaynaştıran bir olgudur.
Aynı zamanda sanat bir tutkudur. Derneğimiz 1999 yılında kurulmuş ve 22 yıldır yurtiçinde ve yurt dışında birçok etkinliğe imza atarak kendini kanıtlamıştır.

Çok zengin seramik kültürüne sahip olan ülkemizde yok olmaya yüz tutmuş seramik kültürünü yaşatmak, geliştirmek ve yaygınlaştırmayı kendine amaç edinmiştir. Bu bağlamda seramik sanatına ilgi duyan gönül veren seramik severlere liderlik etmiş, kucak açmıştır. Derneğimiz ayni zamanda birçok atölyenin kuruluşuna destek olmuştur.
Kusurlu Güzelliğe Övgü isimli XII. Dernek üyeleri sergimizi gerçekleştirirken katkılarını esirgemeyen Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Kültür Dairesine teşekkür ederiz.” dedi.

Kuzey Kıbrıs Seramikçiler Derneği XII. Dernek Üyeleri Sergisi’nde 15 seramik sanatçısı yer alıyor. Sergide sanatçıların, “Kusurlu Güzelliğe Övgü” konsepti altında özgün konuları kendi sanatlarıyla bütünleyerek ve farklı seramik pişirim teknikleriyle harmanlayarak ürettikleri eserleri yer alacak.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi