Güney’de 64 bin kişi, Kuzey’de 12 bin kişi aşılandı

Kıbrıs’ın kuzeyine bugüne dek 85 bin aşı geldi. Bu aşılarla ikinci dozların çoğu dahil olmak üzere 12 bin kişi aşılandı. Kıbrıs’ın güneyinde ise 64 bin kişi aşılanırken Kıbrıs Cumhuriyeti aşılama oranıyla AB ülkeleri arasında ilk sıralara yerleşti.

Güney Kıbrıs’ın Korona virüse karşı mücadele çerçevesinde yürütülen aşılama çalışmalarında AB’de ilk sıralarda yer aldığı, 23 Şubat tarihine kadarki sürede aşılananların toplam sayısının 64 bini geçtiği bildirildi.

Alithia ve diğer gazeteler, Rum Sağlık Bakanlığı’ndan dün yapılan açıklamada, Güney Kıbrıs’ın Korona virüse karşı aşılama işleminde AB ülkeleri arasında ilk sıralarda yer aldığının ve 23 Şubat 2021 tarihine kadar aşılanmış olanların sayısının 64 bin 562 olduğunun duyurulduğunu yazdılar.

Habere göre, 64 bin 562 kişiden 44 bin 239’u aşının ilk dozunu olurken, 20 bin 323 kişi ise ikinci dozu da olarak aşı işlemini tamamladı.

Gazete, Güney Kıbrıs’ın, sağlık çalışanlarının yüzde 80’ini aşılayarak AB içerisinde belirlenen bu hedefe ulaşan ilk ülkelerden biri olduğunu belirtirken, riskli grupların aşılanmasında da birçok AB ülkesinden önde olunduğunu aktardı.

AKEL

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi