CoronALARM: Büyük bir bulaş var!

Sağlık Bakanı Ali Pilli mecliste yaptığı konuşmada, “en üst seviyeye geldik. Büyük bir bulaş var” dedi. CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, “Kriz Merkezi” önerisini yineledi ve hükümetten olumlu adım beklediğini belirtti.
Yenidüzen’in haberine göre Sağlık Bakanı Ali Pilli, şu ana kadar 32 vaka olduğunu söyledi. Pilli “akşama kadar vakalar artacak. Tedbirleri artırmak lazım. Tüm parti başkanları bir araya gelmeli ve tedbirleri görüşmeli” dedi. Zaman kaybetmeden tüm parti başkanlarının bir araya gelmesini isteyen Pilli “En üst seviyeye geldik. Büyük bir bulaş var” dedi. Başta Tufan Erhürman olmak üzere tüm muhalefet liderlerinin pandemide hükümete yardımcı olduğunu kaydeden Ali Pilli “Tufan Bey’e teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

ERHÜRMAN: 11 AYDIR KRİZ MERKEZİ DİYORUZ!
CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ise konuyla ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:
“Sağlıkta, çalışma yaşamında, eğitimde, ekonomide, maliyede çok şey kaybettik. Maalesef daha da fazlasını kaybedeceğimiz bir döneme girdik. 11 aydır hükumet pek çok hata yaptı. Kulak asmadı, dinlemedi. Sorunlar büyüdükçe büyüdü. Sonuç itibarıyla sorunlar bu halkın, bu ülkenin, hepimizin sorunları!!!
Bu anlayışla, 11 aydır dile getirdiğimiz, muhalefetin de dahil olduğu bir “kriz merkezi” önerimizi bugün yineledik. Meclis kapalı olacağı için Salı sabahı tüm siyasi parti başkanlarının katılacağı bir toplantı yapılması yönündeki önerimiz kabul gördü. Kriz merkezi önerimizin de kabul görmesi için girişimlerimizi sürdüreceğiz. Pandeminin doğallığında zarar verdiği/vereceği açık. Ama yapılacak hatalarla zararı büyütme lüksümüz yok! Yaşanan bunca şeyden sonra “ben yaparım olur” anlayışıyla devam edilmeyeceğini, “ortak akıl” ve “ortak sorumluluk” anlayışının devreye gireceğini umarım!!!”

AKEL

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi