Gönyeli SAM’da robotik kodlama eğitimleri ilgi görüyor

Gönyeli Alayköy Belediyesi Sosyal Aktivite Merkezi, klasik kursların yanı sıra ilerici vizyona ve çağa uygun kursları da bünyesinde barındırmayı sürdürüyor.

Gönyeli Alayköy Belediyesi Sosyal Aktivite Merkezi tarafından Temmuz ayı başında başlatılan Robotik Kodlama Kursları vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Kısa sürede birçok grubun açıldığı kurslarda 6-11 yaş aralığında Lego Spike Essential seti ile eğitim veriliyor.

Gönyeli Alayköy Belediyesi’nin çağa uygun kursları da bünyesinde bulunduran Aktivite Merkezi’nde gerçekleştirilen kurslarda çocukların birçok becerisi geliştiriliyor.

Etkinlikte ayrıca çocukların STEM (science, technology, engineering, mathematics) alanlarına ilgi duyması da teşvik ediliyor. Robotik Kodlama etkinliği sayesinde çocukların programlama becerileri, mühendislik ve tasarım, ekip çalışması, problemi çözme, yeteneklerinin güçlendirilmesi hedefleniyor.

Çocukların ihtiyaçları için hiçbir yatırımdan kaçmayan Gönyeli Alayköy Belediyesi kurs için 5 adet Lego Spike Essential set, 5 adet Samsung Tab 8 tablet, rtkinlik için özel masa, yönergeleri daha iyi takip edebilmek için televizyon ve odanın atmosferine uygun duvar kâğıdı yatırımı yaptı.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi