Esnaf ve Zanaatkarlar Telsim ile dijitalleşiyor

Telsim ve Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) arasında dijitalleşme alanında işbirliği protokolü imzalandı.

Bugün Kıbrıs

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’ndan (KTEZO) verilen bilgiye göre, iki kurum arasında imzalanan protokole, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) Başkanı Mehmet Ali Ardıç ile Telsim Genel Müdürü Sefer Tüz imza attı. İmza törenine Vodafone İş Biriminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sevim Beşok Esendağlı, KTEZO Genel Koordinatörü Hürrem Tulga, Yönetim Kurulu üyesi Metin Oral ve Dış İlişkiler Sorumlusu Feriha Tel ile Telsim Kurumsal Satış Kanalları Yöneticisi Hatice Zeycan hazır bulundu.

KTEZO üyelerine özel tarifeler ve ayrıcalıkların sunulduğu protokol imza töreninde, şirketlerin verimliliğinin nasıl artacağı konusu da tartışıldı.

KTEZO Başkanı Mehmet Ali Ardıç, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Dünyada iletişimin ve dijitalleşmenin hakim olduğu bir çağda yaşıyoruz. Teknoloji hızlı bir şekilde ilerliyor, evriliyor. Doğaldır ki teknolojide yaşanan gelişmeler iş gücünden, zanaata, yaşam şeklimizden, ekonomi ve kültüre kadar birçok şeyi değiştiriyor, dönüştürüyor. Dünyada yaşanan tüm bu gelişmelerin bizleri de etkilememesi, dönüştürmemesi düşünülemez.

Bu protokol ile gerçekleşecek kampanya çerçevesinde esnafımızın, zanaatkarımızın gelişimi, değişimi, dijital dönüşümü indirimli şekilde başlamış olacak. Bu iş birliğimizin geldiği aşamadan çok mutluyuz ve Telsim’e çok teşekkür ederiz.”

SEFER TÜZ: “ESNAF VE ZANAATKARLARIN İHTİYAÇLARINA UYGUN ÇÖZÜMLER VE ÜRÜNLER SUNUYORUZ.”
Esnafımızın ve zanaatkarlarımızın işlerini daha verimli hale getirebilmek adına dijital çözümler kullanmalarına teşvik etmek amacıyla biraraya geldiklerini dile getiren Telsim Genel Müdürü Sefer Tüz, esnafımızın toplum için önemli olduğuna vurgu yaptı.

Günümüz dünyasında, dijitalleşmenin getirdiği imkanlar her geçen gün daha da artmaktadır diyen Tüz, iş dünyasında büyük dönüşümlere de yol açtığını ve bu dönüşüme ayak uydurarak, dijital çözümleri işlerimize entegre ederek verimliliği artırabileceklerini aktardı.
Tüz, “Vodafone Telsim olarak KKTC’de dijital dönüşümün öncüsü olmak adına çıktığımız bu yolda, esnaf ve zanaatkarların ihtiyaçlarına uygun çözümler ve ürünler sunuyoruz. Teknoloji ve perakende alanlarında, üretimde, stok sayımlarında ve lojistik sektöründe görüntü işleme teknolojisiyle esnafın yanında olarak iş verimliliğini artıracak dijital çözümler sunuyoruz.” dedi.

Dijital çözümlerin, işletmelere birçok alanda fayda sağlayabileceğini aktaran Tüz, “Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası olarak sizlere çeşitli eğitimler ve danışmanlık hizmetleri sunmayı hedefliyoruz. Dijitalleşme sürecinde karşılaşabileceğiniz zorlukları birlikte aşacak ve sizlere her adımda destek olacağız” dedi.

Hep birlikte, dijitalleşmenin getirdiği avantajları kullanarak, işlerimizi daha verimli, daha karlı ve daha sürdürülebilir hale getirebiliriz deyen Tüz, “Bu yolda atacağımız adımlar, sadece işletmelerimizi değil, aynı zamanda toplumumuzu da ileriye taşıyacaktır.” dedi.
Birlikte daha güzel yarınlara adım atmayı temenni eden Telsim Genel Müdürü Sefer Tüz, desteklerinden dolayı Esnaf ve Zanaatkarlar odasına teşekkürlerini sundu.

TULGA: “DİJİTALLEŞMENİN DAHA BİLİNÇLİ VE DAHA AZ MASRAFLA KULLANIMINI MÜMKÜN KILMAYI AMAÇLIYORUZ”
KTEZO Genel Koordinatörü Hürrem Tulga, 2017 yılında esnaf ve zanaatkarların çalışma hayatına destek olmak amacıyla iletişimde indirimli tarifelerle başlayan işbirliğinin, yeni protokolle daha ileri bir noktaya taşınacağını belirtti. Protokol imza töreninde konuşan Tulga, sabit internetten güvenlik kameralarına, araç takip sistemlerinden yurtiçi ve yurtdışı tarifelerdeki indirimlere kadar esnaf ve zanaatkarların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çok kapsamlı bir kampanya hazırladıklarını söyledi. Bu kampanya ile yeni olanaklar yaratmayı hedeflediklerini ifade eden Tulga, Telsim ile yapılan işbirliğinin özünde, üretim ve hizmette kaçınılmaz hale gelen dijitalleşmenin daha bilinçli ve daha az masrafla kullanımını mümkün kılmayı amaçladıklarını vurguladı.

Tulga, bu kampanyanın hazırlanması için uzun mesailer harcayan Telsim ekibine ve tüm Telsim ailesine teşekkür ederek, “İşbirliklerimizin artarak devam edeceğinden şüphemiz yoktur,” dedi. Bu yeni protokol ile esnaf ve zanaatkarların iş hayatında dijitalleşme yolunda önemli bir adım atacaklarına inandığını belirten Tulga, yapılan işbirliğinin getireceği avantajların altını çizdi.

Protokol kapsamında, esnaf ve zanaatkarların iş süreçlerinde daha etkin ve verimli olmalarını sağlayacak birçok dijital çözüm sunulacak. Bu çözümler arasında indirimli sabit internet hizmetleri, güvenlik kamerası kurulum ve takibi, araç takip sistemleri ve yurtiçi-yurtdışı tarifelerde özel indirimler yer alıyor. KTEZO ve Telsim işbirliği ile hayata geçirilen bu kampanya, esnaf ve zanaatkarların işlerini daha güvenli, hızlı ve ekonomik bir şekilde yürütmelerine katkı sağlamayı hedefliyor.

Hürrem Tulga, konuşmasının sonunda, KTEZO ve Telsim arasındaki işbirliğinin gelecekte de süreceğine olan inancını dile getirerek, bu tür ortaklıkların esnaf ve zanaatkarların dijital dönüşüm sürecinde önemli bir rol oynadığını belirtti. Tulga, bu tür işbirliklerinin artarak devam etmesi gerektiğini ve esnafın her zaman yanında olacaklarını söyledi.

SEVİM BEŞOK ESENDAĞLI: “ESNAFIN KENDİSİNİN DE DİJİTALLEŞME İSTEĞİ ÜLKEMİZİN VERİMLİLİĞİNİN ARTIŞI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ.”
Vodafone İş Biriminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sevim Beşok Esendağlı, Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’na dijitalleşme projesini sundukları zaman onların da bakış açılarının bu doğrultuda olmasından dolayı çok heyecanlandıklarını dile getirerek, bu vizyon doğrultusunda esnaf ile uzun bir yolculuğa çıktıklarını söyledi.

Esendağlı, “Esnafın kendisinin de dijitalleşme isteği ve üyelerini de dijitalleştirmek istemesi hepimizin iş sürekliliği ve ülkemizin verimliliğinin artışı için çok önemli. Dijitalleşmek artık bir seçenek değil biz bunu biliyoruz ve esnaf ile bu vizyon doğrultusunda ilerleyeceğimize inanıyoruz.” dedi.

KTEZO’na eğitim ve dijitalleşme konusunda danışmanlık desteği vererek toplumda bir fayda sağlayacaklarına inandıklarını aktaran Esendağlı, herkese katılımından dolayı teşekkürlerini sundu.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi