Özersay: “Asıl açıklama yapması gereken Başsavcılık, polis ve Başbakan Üstel’dir”

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, Başbakanlıktaki Ünal Üstel'e ve ilgili kurumlara, UBP Girne kadın kolları başkanına yapılan ayrıcalıklı muamele konusunda kamuoyuna açıklama yapma çağrısında bulundu.

Bugün Kıbrıs

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay Başbakanlıktaki Ünal Üstel ile Başsavcılık ve Polis Genel Müdürlüğü’nün UBP Girne kadın kolları başkanına mahkeme önüne çıkarılması sürecinde neden yerleşmiş teamüllere aykırı şekilde ayrıcalıklı muamele yapıldığını, neden iltimas geçildiğini kamuoyuna açıklamaya davet etti. “Yerleşmiş uygulamadan farklı ve özel bir muameleye hangi gerekçeyle, neden ihtiyaç duyulduğunu çıkıp kamuoyuna açıklamak zorundadırlar” diyen Özersay “Başsavcılıktan ve Polisten bu özel ve ayrıcalıklı muameleyi kimin talep ettiğini ve o kurumların da bunu neden kabul ettiklerini sordu.

Adalete olan güveni derinden sarsacak bir olay ile karşı karşıya olunduğunu vurgulayan Özersay açıklamasında “aylardır hakkındaki polis soruşturmasına rağmen ülke dışına kaçarak polise ifade vermeyen, ülkeye geri gelmeyen ve sayın Ünal Üstel’in özel koruması altında olduğunu bilinen UBP Girne kadın kolları başkanının neden sabahın erken saatlerinde polis aracına bindirilmeksizin, özel bir muamele ile adeta gizlice mahkeme önüne çıkarıldığı kamuoyuna açıklanmak zorundadır. Burada asıl açıklama yapması gereken kişi bu konuda bizzat zan altında olan sayın Ünal Üstel ve diğer kurumlardır. Böyle bir özel muameleye neden ihtiyaç duyuldu çıkıp gerekçeleriyle açıklamaları gerekir” dedi.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi