ABD Başkanı Biden: “Eğer yüce Tanrı gelip ‘Joe, yarıştan çekil’ derse yarıştan çekilirim”

"Kimsenin başkan olmak ya da bu yarışı kazanmak için benden daha nitelikli olduğunu düşünmüyorum" diyen Biden, geçen haftaki düşük performansını yorgunluk ve "kötü bir soğuk algınlığına" bağladı.

ABD Başkanı Joe Biden, Demokratların, adaylığıyla ilgili endişelerini yatıştırmaya çalışırken yalnızca “Yüce Tanrı’nın” kendisini yeniden seçilme teklifini sona erdirmeye ikna edebileceğini söyledi. Biden, “Eğer Yüce Tanrı gelip ‘Joe, yarıştan çekil’ derse, yarıştan çekilirim” dedi.

Biden, seçmenlere bir dönem daha hizmet etmeye uygun olduğuna dair güvence vermek için bilişsel bir teste girmeyi ve sonuçları kamuoyuna açıklamayı da reddetti; “Her gün bir bilişsel test yaptırıyorum. Her gün bu testi yaptırıyorum, yaptığım her şey bir test” dedi.

81 yaşındaki Biden, geçen hafta Donald Trump’la yaptığı ve felaketle sonuçlanan münazaranın ardından bazı Demokrat yetkililer ve bağışçılar tarafından ortaya atılan, daha genç bir alternatif için kenara çekilmesi gerektiği fikrine bir kez daha karşı çıktı.

Röportaj boyunca sunucu George Stephanopoulos, Başkan’a bir dönem daha görev yapabilme kapasitesi konusunda baskı yaptı ve sağlığı konusundaki durumu reddedip reddetmediğini sordu.

“Kimsenin başkan olmak ya da bu yarışı kazanmak için benden daha nitelikli olduğunu düşünmüyorum” diyen Biden, geçen haftaki düşük performansını yorgunluk ve “kötü bir soğuk algınlığına” bağladı.

22 dakikalık röportajda ayrıca münazaradan bu yana Donald Trump’a karşı zemin kaybettiği yönündeki Demokratların korkularını yatıştırmaya çalışarak, konuştuğu anketörlerin yarışın “başa baş” olduğunu söylediğini belirtti.

Kendisini yarışı bırakmaya neyin zorlayacağına dair tekrarlanan soruları reddetti. “Eğer Yüce Tanrı gelip ‘Joe, yarıştan çekil’ derse, yarıştan çekilirim” dedi.

T24

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi