İsviçre ve İtalya’da sel ve toprak kayması: En az 4 ölü

İsviçre ve Kuzey İtalya'da fırtınaların yol açtığı geniş çaplı sel baskını ve toprak kaymaları nedeniyle en az dört kişi hayatını kaybetti.

İsviçre ve Kuzey İtalya’da şiddetli fırtınalar sel ve toprak kaymalarına yol açtı.

Yetkililer, Pazar günü yaptıkları açıklamada, fırtınaların neden olduğu sel baskınları ve toprak kaymalarında dört kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Alpler’in güneyinde yer alan ve İtalyanca konuşulan İsviçre’nin Ticino bölgesinde meydana gelen toprak kaymasının ardından üç kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Öte yandan, şiddetli yağışlar hafta sonu boyunca İsviçre’nin güney ve batısını vurdu. Lavizzara vadisinde kamp alanları boşaltıldı ve köprüler çöktü. Bir kişi hala kayıp durumda.

Daha kuzeyde ise Rhone nehrinin taşması sonucu Valais kantonunda bir otoyol ve demiryolu hattı sular altında kaldı.

Rhone’un güneyindeki vadilerin özellikle şiddetli yağışlardan etkilendiğini belirten polis, ortağı tarafından kayıp olduğu bildirilen bir kişinin cesedinin Pazar sabahı erken saatlerde bulunduğunu açıkladı.

ONLARCA KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ
Sel, fırtına ve toprak kaymaları İtalya’da da çeşitli bölgeleri vurdu. İtfaiyeciler yaklaşık 80 kurtarma operasyonu gerçekleştirdiklerini ve kuzey Piedmont bölgesinde onlarca kişiyi tahliye ettiklerini bildirdi.

Montanaro yakınlarında iki yetişkin ve üç aylık bir kız çocuğunun suların yükselmesi nedeniyle araçlarında mahsur kaldığı ancak kurtarıldığı belirtildi.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi