Gaziveren Muhtarı Zekiye Akarsular isyan etti: “Köprünün güvenliği bir an önce sağlanmalı”

Gaziveren Muhtarı Zekiye Akarsular, Gaziveren-Lefke anayolu üzerindeki köprünün güvenlik açısından tehlike arz ettiğine işaret ederek trafik kazalarının önüne geçilmesi için gereken tedbirlerin bir an önce alınması gerektiğini vurguladı.

Bugün Kıbrıs

Gaziveren Muhtarı Zekiye Akarsular, köyün batısındaki Gaziveren-Lefke anayolu üzerindeki köprünün durumuna dikkat çekti ve vatandaşların emniyeti açısından bunun bir an önce tamir edilmesi gerektiğini vurguladı.

Akarsular yaptığı yazılı açıklamada, daha yakın zamanda meydana gelen kazada, köprünün kenarlarındaki yeterli koruma engel olmamasından dolayı bir aracın metrelerce yüksekten dereye düştüğünü ve bir kişinin şans eseri ölümden döndüğünü belirterek, şöyle devam etti:

“Lefkoşa ve Güzelyurt Karayolları yetkilileriyle konuşup görüşüyoruz. Konuyu Ulaştırma Bakanımız Sayın Erhan Arıklı’ya da ilettik. Hatta kendisi köprünün uzatılıp genişletileceği bir proje hazırlığında olduklarını belirtti. Buna çok memnun olduk. Ancak Sayın Bakan ve diğer yetkililerden ricamız söz konusu proje hayata geçirilinceye kadar köprünün kenarlıklarının acil olarak tamir edilmesi ve yol emniyetinin sağlanmasıdır. Birçok kazaya ve araçların dereye uçmasına neden olan bu yer bir an önce elden geçirilmeli ve tamiratı yapılmalıdır.”

Akarsular, genişletme projesinin hayata geçmesinin zaman alacağını ancak tamiratın çok daha erken bir zamanda, devlet için cüzi bir harcamayla gerçekleşebileceğini ve bunun bir felaketi önlemek için elzem olduğunu vurguladı.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi