Dursun Oğuz: “Güneyin ana hedefi KKTC ve ekonomisi”

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Yabancılara mal satışıyla ilgili yasanın, ülke arazileri ve topraklarının sınırının belirleyicisi olduğuna vurgu yaptı.

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, BRT’de yayınlanan ‘Manşet+’ programına konuk olarak bakanlığına ilişkin konularda soruları yanıtladı.
Yabancılara mal satışı konusunda çıkarılan yasanın önemine dikkati çeken Oğuz, yasa ile kayıt dışında kalan bir alanın kayıt alına alındığını kaydetti.

Sektörlerin görüşleri alınarak bu yasanın hazırlandığını ifade eden Oğuz, bu yasanın ülke arazileri ve topraklarının sınırının belirleyicisi olduğuna vurgu yaparak yabancılara mal satışı konusunda kayıt dışında kalan sistemin aslında kontrol altına alındığına işaret etti.

Güneydeki yönetimin KKTC’deki yatırımcıları hedef alan girişimlerine de dikkati çeken Oğuz, Bu hamlelerin ana hedefinin KKTC ve ekonomisi olduğunu belirtti.
Yabancılara mal satışına ilişkin düzenleme çerçevesinde oluşturulan fona ilişkin de bilgi veren İçişleri Bakanı Oğuz, bunun iki yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu anlattı. KKTC’nin hem uluslararası alanda cazibesini korumak hem de kendi vatandaşın şartlarını korumak zorunda olduklarını belirten Dursun Oğuz, “Ülke için, gelecek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi