Şampiyon Melekler Eğitim Kampüsü için çalışmalar başladı

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği, Mağusa panayır alanındaki arazinin temizlendiğini ve 2025'in ilk aylarında eğitim kampüsünün inşasına başlanacağını duyurdu.

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği, Şampiyon Melekler Eğitim Kampüsü için tahsis edilen Mağusa panayır alanındaki arazinin temizlendiği bildirdi.

Dernek Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya konuya ilişkin açıklamasında, Bakanlar Kurulu kararıyla Şampiyon Melekler adına eğitim kampüsü yapılması için tahsis edilen Mağusa eski panayır alanındaki arazinin, Karayolları Dairesi ve Mağusa Belediyesi’nin destekleriyle temizlendiğini, temizlik sonucu arazi sınırlarında bulunan hafif yapı ve molozların temizlenerek inşaata hazır hale getirildiğini belirtti.

Söz konusu arazide var olan sınır ihlalleri konusunda duyarlı davranan ve gerekeni yapan vatandaşlara teşekkür eden Karakaya, “Henüz çözümlenemeyen ihlalcilerin de aynı hassasiyeti göstereceklerini ve en kısa sürede arazinin proje için hazır hale geleceğini umut ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“2025 YILININ İLK AYLARINDA OKUL İNŞASINA BAŞLANMASI HEDEFLENİYOR”
Karakaya, Derneğin 2025 yılının ilk aylarında okul inşasına başlamayı hedeflediğini belirterek şunları söyledi:

“Şampiyon meleklerimizin adlarını ve anılarını yaşatacak, şehrin ihtiyaçlarına da karşılık veren, bundan sonraki eğitim yapılarına emsal teşkil edeceğini düşündüğümüz, sadece akademik değil kültür sanat ve spor alanlarında da toplumumuzun gelişimine katkı sağlayacak olan eğitim kampüsünün hayat bulması için tüm gücümüzle uğraşıyor, bu süreçte katkı sunan ve sunacak olan tüm kurum, kuruluş ve şahıslara teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Karakaya, ileriki günlerde Başbakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı ve KTMMOB ile Dernek arasında imzalanacak protokol ile proje yarışması çalışmalarına başlanacağını da duyurdu.

Karakaya, arazinin temizlenmesi konusunda katkı koyan tüm taraflara teşekkürlerini de iletti.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi