Gemikonağı’ndaki ölümlü kazanın dosyası Ankara’ya gönderildi

Polisten yapılan açıklamada, alkol ve dikkatsiz sürüş neticesinde yaptığı trafik kazasında bir kişinin ölümüne sebep olan Türk Silahlı Kuvvetler (TSK) personelinin şu an Türkiye'de tutuklu bulunduğu ve tahkikat dosyasının da 20 Haziran 2024 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildiği belirtildi.

Gemikonağı’nda meydana gelen ve üniversite dördüncü sınıf öğrencisi, 26 yaşınaki Naveed Ahber’ın ölümüne neden olan kazayı yapan Türk Silahlı Kuvvetler (TSK) personeliyle ilgili Polis Basın Subaylığı açıklama yaptı.

Polis açıklamasında, kazayı yapan sürücünün halen Türkiye’de tutuklu bulunduğu ve olaya ilişkin tahkikat dosyasının ivedilikle hazırlanarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildiği vurgulandı.

Konuya ilişkin açıklama şöyle: “15 Haziran 2024 tarihinde, Gemikonağı’nda Ecevit Caddesi üzerinde meydana gelen trafik kazası sonucu bir yabancı uyruklu şahıs hayatını kaybetmiş, araç sürücüsü askeri personel aleyhinde mevcut mevzuat, protokol ve/veya usul ve esaslar kapsamında Polis Genel Müdürlüğü’nce ivedilikle tahkikat dosyası hazırlanarak, 20 Haziran 2024 tarihinde ilgili merciler üzerinden Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiştir. Kazaya methaldar araç sürücüsü Türkiye’de halen tutuklu bulunmakta olup, ilgili makamlar arasında sürece ilişkin gerekli bilgi alışverişi yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi