BİZ BU FİLMİ ÇOK GÖRDÜK!

Üç yıl önce gazetemize ulaşan Türkiyeli kız öğrenci M.K, Güzelyurt’ta bir asker tarafından cinsel saldırıya uğramış, TSK zanlıyı Türkiye’ye göndermişti. Zanlının hala ceza almadığı, davanın sürekli ertelendiği öğrenildi.

Bugün Kıbrıs

ADALET ARAYIŞI SÜRÜYOR
Güzelyurt bölüğünde kayıtlı uzman onbaşı V.A, 2021’de haneye tecavüz ve cinsel saldırı suçları polis tarafından tespit edilmesine rağmen adalete teslim edilmeyerek, “bundan sonrası askerin işi” denilerek Türkiye’ye gönderilmişti. Gazetemize konuşan M.K, “Dava hala devam ediyor, hala kendisi henüz bir ceza almadı, hala daha ne yazık ki duruşmalar erteleniyor. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine götüreceğim bu işi” dedi.

‘SUÇ’ KIBRIS’TA, ‘CEZASI’ TÜRKİYE’DE
Lefke Avrupa Üniversitesi öğrencisi Pakistan uyruklu Naveed Akbar ise geçtiğimiz hafta sonu deniz kenarındaki bankta otururken, alkollü sürücü askeri personel M.E.E. tarafından öldürüldü. Kazanın ardından gözaltına alınan zanlı, ertesi gün TSK tarafından Türkiye’ye gönderildi. Akbar’ın yakınları düzenledikleri eylemde adalet arayacaklarını belirtmişti ancak suç, Kıbrıs’ın kuzeyinde işlenmiş olsa da adaleti Türkiye’de aramaları gerekecek.

Üç yıl önceki manşet:

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi