İtalya Temsilciler Meclisi’nde oylama sırasında kavga çıktı

İtalya Temsilciler Meclisi'nde kanun görüşmeleri sırasında muhalefetteki 5 Yıldız Hareketi (M5S) milletvekili Leonardo Donno bayrak açmasının ardından çıkan kavgada yumruklandı.

İtalya’da parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisi’nde Çarşamba günü hükümetin bölgelere daha fazla özerklik tanıyan tartışmalı yasa tasarısının oylanması sırasında kavga çıktı.

Kavga muhalefetteki 5 Yıldız Hareketi (M5S) milletvekili Leonardo Donno’nun yasa tasarısının mimarı olan Lig Partili Bölgesel İşlerden Sorumlu Bakan Roberto Calderoli’nin yanına gelerek bir İtalyan bayrağı açmasının ardından patlak verdi.

İki polis Donno’yu Calderoli’den ayırmaya çalışırken, Başbakan Giorgia Meloni’nin iktidar koalisyonunun bir parçası olan Lig ve İtalya’nın Kardeşleri (FdI) partilerinden milletvekilleri de arbedeye katıldı.

Leonardo Donno daha sonra parlamento sağlık personeli tarafından tekerlekli sandalyeyle genel kuruldan çıkarılarak revire götürüldü.

M5S partisi lideri Giuseppe Conte sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Meloni iktidarının sıralarından şiddet noktasına geldik. Leonardo Donno’ya Bakan Calderoli’ye getirdiği üç renkli bayrağımız için saldırdılar, çünkü biz Meloni, Salvini ve Tajani tarafından imzalanan İtalya’nın dağılmasına neden olacak özerklik yasasına hayır diyoruz. Milletvekilimiz meclisten sedyeyle ayrıldı. Ellerinizi üzerimizden ve üç renkli bayrağımızdan çekin. Utanın.” diyerek iktidarı eleştirdi.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi