Kilim AP seçim sonuçlarını değerlendirdi: “Volt, Kıbrıs siyasetinde yerini almıştır”

Volt Kıbrıs Genel Sekreteri Hulusi Kilim, diğer ülkelerden seçilen Volt milletvekillerinin aracılığıyla Kıbrıs’ı ilgilendiren her türlü konuda Avrupa Parlamentosunda söz sahibi olunduğunu vurguladı.

Bugün Kıbrıs

Volt Kıbrıs Genel Sekreteri Hulusi Kilim, Avrupa Parlamentosu seçimlerini değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu. Kilim, “Volt, Kıbrıs siyasetinde yerini almıştır” dedi.

Genel Sekreter Hulusi Kilim yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıslılara 9 Haziran seçimlerinde gösterdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Volt’un, tüm Kıbrıslıların oluşturduğu ilk politik parti olduğunu vurgulayan Kilim, Volt’un Kıbrıs siyasetinde kalıcı hale gelmesini önemli olduğunu belirtti. Kilim, “Binlerce Kıbrıslının Volt’a verdiği destek sayesinde bunu başarmış bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Seçim kampanyaları süresince Akamas’tan Karpaz’a kadar adanın her köşesinde samimi ve pozitif mesajlar içeren, kapsayıcı, eşitlikçi ve ilerici politikalarını anlattıklarını ifade eden Hulusi Kilim, “6 aylık kısa bir sürede insanımıza kendimizi ve politikalarımızı tanıtmaya çalıştık. Bu süreç içerisinde sizlerden gelen destek ve takdir mesajları için hepinize çok teşekkür ederiz. Kampanya boyunca bahsettiğimiz gibi, bizler Kıbrıs’ın bütünü için hem Kıbrıs’ta hem de Avrupa’da samimiyetle çalışacak olan tek parti olarak artık Kıbrıs siyasetindeyiz” dedi.

VOLT, AVRUPA PARLAMENTOSU’NDA ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR
Volt’un Almanya’dan üç, Hollanda’dan iki olmak üzere toplamda beş milletvekiliyle Avrupa Parlamentosu’na girmeyi başardığını ifade eden Kilim, seçilen parlamenterlerin Avrupa’daki tüm Volt partilerini temsil edeceğini vurguladı.

Kilim açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Volt’un seçilen beş milletvekili Volt Kıbrıs olarak bizlerle yakın ilişkileri içerisinde çalışmalarını yürütecek. Bu demek oluyor ki, bu beş Volt milletvekili aracılığıyla Kıbrıs’ı ilgilendiren her türlü konuda bizler girişimler yapabilecek, lobicilik çalışmaları gerçekleştirebileceğiz.
Dolayısıyla özellikle Kıbrıslı Türkler bilmelidir ki, seçim sonuçlarından dolayı umutsuzluğa kapılmaya gerek yoktur. Parlamentoda bizler için de çalışacak olan beş yeni üyemiz mevcuttur ve Volt Kıbrıs olarak bugün itibariyle Brüksel ile bağlantılarımızı kurmak için çalışmalarımıza başlıyoruz.”

“ÖNCELİKLERİMİZİ HEP BİRLİKTE BELİRLİYORUZ”
Kıbrıs genelinde diyalog ortamlarının sürdürüleceğini vurgulayan Kilim, “Tüm bölgelerde halkımızla bilgi ve görüş alışverişleri yaparak, karşılaştığımız problemlere insan odaklı, gerçekçi ve ilerici çözümler bulmak üzere çalışacak, önceliklerimizi hep birlikte belirleyeceğiz” dedi.

Yeşil Hat Tüzüğü çerçevesinde yaşanan ödeme sorunları ve Türkçe ile ilgili Temsilciler Meclisi’ne sundukları yasa değişiklik önerisinin de takip edilen konular arasında olduğunu söyleyen Kilim, “Önümüzdeki günlerde AB’nin Kıbrıs’ta bulunan çeşitli temsilcilikleri ile planlar, fonlar ve projeler hakkında bilgi almak üzere görüşmeler talep edilecektir” diyerek görüşmeler talep edeceklerine dikkat çekti.

“GELİN BİRLİKTE ÇALIŞALIM”
Kilim, ilerici tüm kesimleri, sivil toplum örgütlerini, politik partileri, meslek oda ve birliklerini ve sendikaları önümüzdeki dönemde hem Kıbrıs’ta hem de Avrupa seviyesinde çalışmaya davet etti. “Gelin verdiğimiz mücadeleye destek olun. Bize katılın ve tüm Kıbrıslıların sesi olalım.” diyerek çağrısını yineledi.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi