İsias davasında üçüncü duruşma tamamlandı: Dava 22 Ekim’e ertelendi

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına, tutuksuz sanıkların ise adli kontrol tedbirlerinin devamına karar verdi. Bir sonraki duruşma 22 Ekim'de.

Bugün Kıbrıs

Yargıç Mehmet Kılıç başkanlığındaki 3. Ağır Ceza Heyeti tarafından görülen İsias davasının üçüncü duruşması tamamlandı. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Ahmet Bozkurt, Mehmet Fatih Bozkurt ve Erdem Yıldız’ın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Tutuksuz yargılanan Halil Bağcı, Efe Bozkurt, Seda Bozkurt Zeren, Şule Bozkurt Özbek, Ulviye Bozkurt, Hasan Aslan ve Mehmet Göncüoğlu’nun ise adli kontrol tedbiriyle tutuksuz yargılanmalarının devamını emretti. Dava, 22 Ekim 2024 tarihinde saat 10.00’a ertelendi.

Duruşma sonrasında açıklama yapan Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Karakaya, duygularını şu sözlerle dile getirdi:

“Bir duruşmayı daha atlattık. Buradan Ahmet Bozkurt’a sesleniyorum; evet, katilsiniz ve gerçekler ortaya çıkacak. Masum değilsin Ahmet Bozkurt, bunu bil. 72 canımızı öldürdün ve bunun bedelini ödeyeceksin. Tüm aileler buradayız ve hiçbir yere gitmiyoruz. Şampiyon meleklerimize ve turist rehberlerimize verilmiş sözümüz var.”

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi