DAÜ-SEN Adıyaman’daki ailelere destek mesajı yayımladı

Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN) İsias davası için Adıyaman’da bulunan ailelere destek belirtti.

Bugün Kıbrıs

Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN) tarafından yapılan açıklamada, “Para için bilimi, güvenliği, insan hayatını satanlar bilmelidir ki nerede olurlarsa olsunlar ve ne zaman olursa olsun yaptıklarının bedelini ödeyeceklerdir” vurgusu yapıldı.

DAÜ-SEN’in mesajı şöyle:

“Üyelerimizin çocuklarının, meslektaşlarımızın, arkadaşlarımızın hayatını yitirdiği İsias Otel davasının 3. duruşması bugün Adıyaman’da başlıyor.

Sadece birkaç saniyede yerle bir olan ve sadece birkaç kişinin kurtulabildildiği İsias Otel 72 insanın ölümüne yol açmıştır. İsias Otel adı altındaki kum yığını denetleme ve izinlerle ilgili yetkililerin, İsias’ın sahipleri ve idarecilerinin bilinçli davranışlarının sonucudur. Para hırsı, cehalet, kadercilik insan hayatına mal olmuştur. Yaşananların başka bir yorumu yoktur.

İsias kurbanlarının yakınları ve sevdiklerinin, tüm toplumumuzun mücadelesi sadece hayatını kaybedenler için değil böylesi tüm canice davranışlar sonucu hayatını kaybedenler içindir. Para için bilimi, güvenliği, insan hayatını satanlar bilmelidir ki nerede olurlarsa olsunlar ve ne zaman olursa olsun yaptıklarının bedelini ödeyeceklerdir.
Kalbimiz bugün yine Adıyaman’da olacak.

Adalet istiyoruz.”

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi