Şahiner: “Elektrik kesintileri “kapasite yetersizliği” sebebiyle değil bakımsızlıktan oluyor”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) milletvekili Salahi Şahiner, elektrik kesintilerinin önümüzdeki hafta artarak devam edeceğine işaret etti, “AKSA’yı zengin edeceksiniz diye halkı bezdirdiniz” dedi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Lefke milletvekili Salahi Şahiner, bugün Meclis’te “Elektrik Alamadığımız Hükümet” konulu güncel konuşma yaptı.

Elektrik kesintilerinin halkı bezdirdiğini ve önümüzdeki hafta kesintilerin artarak devam edeceğini söyleyen Şahiner, “AKSA’yı zengin edeceksiniz diye halkı bezdirdiniz.” dedi.

Elektrik kesintilerinin “kapasite yetersizliği” ve “yoğun talep” nedenleri ile kesildiği söylemlerinin “yalan” olduğunu ifade eden Şahiner, makinelerin bakım ve onarımlarının yapılmadığı için elektrik kesintilerine gidildiğini vurguladı.

Ülkedeki enerji kapasitesi ile ilgili detaylar aktaran Şahiner, “halka ihanet sözleşmesi” olarak nitelediği Kalecik 3 Sözleşmesi ve AKSA olmasa da Teknecik’in talebi karşılayacak kapasitesi olduğunu anlattı.

Şahiner, bu ay gelecek zamlı elektrik faturalarının fahiş olacağı uyarısında da bulunarak, ödenecek faturaların yarı tutarının birileri fahiş kar elde edecek diye ödeneceğini söyledi.

T&T’nin elektrik borcunu ödememesine de eleştiriler getiren Şahiner, “Hükümetin önceliği birkaç tane yabancı sermaye grubuna rant sağlamak.” dedi ve bu sorunun kitlesel eylemlere neden olacağını kaydetti.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi