Kurtarılan İsrailli esir: “Bombardımanlarda yanımdaki iki İsrailli öldü”

İsrail'in önceki gün Nusayrat Mülteci Kampı'na düzenlediği ve 274 Filistinliyi öldürdüğü saldırılar sonucu serbest kalan Gazze'deki İsrailli esirlerden Noa Arghmani, Gazze'den çıkarılmasından bir gün sonra Israel Hayom gazetesine açıklamalarda bulundu.

İsrail ordusunun Gazze’nin ortasındaki Nusayrat Mülteci Kampı’na düzenlediği “operasyonla” kurtarılan İsrailli esir, ordunun Gazze’de daha önce kaldığı bir yeri bombaladığını ve yanında bulunan 2 İsraillinin öldüğünü belirtti.

Arghamni, Gazze’de “Yossi Sharaabi” ve “Itay Versky” ile beraber esir tutulduklarını ancak onların İsrail bombardımanında hayatını kaybettiğini anlattı.

Yüzlerce Filistinlinin canına mal olan “operasyonla” kurtarılan Arghamni, “İsrail ordusu daha önce rehin tutulduğumuz evi bombaladı ve orada 2 İsrailli hayatını kaybetti. Füzenin evi vurduğunu gördüm. Öleceğimden emindim ama hayatta kaldım.” dedi.

Arghamni, Hamas üyelerinin, zaman zaman hava alması için “geleneksel Arap kadın kıyafetleriyle” kendisini kamufle ederek dışarı çıkardığını ve evlerin arasında gezmesine müsaade ettiğini anlattı.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi