Hayvancılar sadece et konusunda değil, maliyetler ve destekler için de açılım bekliyor

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, sürecin Bakanlar Kurulu kararına göre şekilleneceğini, Pazartesi günü ise Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı önünde eylemde olacaklarını duyurdu.

Başbakanlıktaki Ünal Üstel, Maliye Bakanı Özdemir Berova, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş ile Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği ile görüştü.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, görüşme sonrası Türk Ajansı Kıbrıs’a değerlendirmede bulundu.

Görüşmede taleplerini ortaya koyduklarını ancak çözüme varamadıklarını belirten Naimoğulları, taleplerinin Bakanlar Kurulu’nda değerlendirileceğini kaydetti.

Pazartesi günü Tarım Bakanlığı önünde eyleme devam etme kararı aldıklarını, eylemin araçlı olmayacağını, sürecin Bakanlar Kurulu kararına göre şekilleneceğini ifade etti.

Eylem sürecinin devam edeceğini ancak o güne kadar Bakanlar Kurulu’ndan yeni açılım beklediklerini ifade eden Naimoğulları, hükümetin sadece et konusunda bir protokol istemi olduğunu ancak kendilerinin küçükbaş doğrudan gelir desteği iyileştirmesi, çiğ süt maliyetinin ortaya konması gibi diğer konularda da açılım beklediğini söyledi.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi