Üstel protokolü imzalamak üzere Ankara’ya gidiyor

Başbakanlıktaki Ünal Üstel ve Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın yarın Ankara’da ‘2024 Yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Antlaşması’na imza atacağı bildirildi.

Bugün Kıbrıs

Başbakanlıktaki Ünal Üstel ve Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın yarın yapacağı görüşmelerin ardından 2024 Yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Antlaşması imzalanacağı bildirildi. İmza töreni sonrası Üstel ve Yılmaz’ın ikili bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Başbakanlık’tan yapılan açıklamaya göre, 2024 Yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Antlaşması’nda KKTC’de gerçekleştirilecek yeni projeler ve halihazırda devam eden projeler için sağlanacak mali desteklerin yanında, sektörlerin güçlendirilmesine yönelik önemli kredi ve hibe destekleri de yer alıyor.

KKTC ve Türkiye Cumhuriyeti hükümet yetkililerinin, “KKTC’nin her alanda içinde barındırdığı büyük potansiyelin ortaya çıkarılması, KKTC’nin teknik altyapısının iyileştirilmesi ve geliştirilmesi, Türkiye ile KKTC arasındaki ticaret hacminin ve üretim imkanlarının artırılması, sağlanan desteklerin yerinde, etkin ve verimli kullanılması ve Türkiye ile KKTC arasında bulunan sarsılmaz ilişkilerinin daha da güçlendirilmesi” vizyonuyla, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin öncelikli ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırladıkları 2024 Yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Antlaşması’nın “önemli sayıda proje ve reformun kısa süreler içerisinde hayat bulmasına büyük katkı yapacağı” vurgulandı.

Üstel ve heyetinin yarın akşam saatlerinde yurda dönmesi bekleniyor.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi