1 Haziran Dünya Çocuk Günü, Girne’de etkinliklerle kutlandı

Girne'de 1 Haziran Dünya Çocuk Günü, Ramadan Cemil Meydanı'nda düzenlenen renkli ve eğlenceli etkinliklerle kutlandı. Keman ve piyano dinletisinden halk danslarına, sihirbaz gösterilerinden akrobasi ve jonglör performanslarına kadar geniş bir yelpazede sunulan etkinlikler, çocuklara unutulmaz bir gün yaşattı.

Bugün Kıbrıs

1 Haziran Dünya Çocuk Günü, Girne’de renkli ve eğlenceli etkinliklerle kutlandı. Ramadan Cemil Meydanı, Sosyal Yaşam Merkezi’nde (Eski Belediye Binası Önü) yer alan etkinlikler, saat 10:30’da stantların açılışı ile başladı ve gün boyu devam etti. Etkinliklerin kapanışı ise saat 19:00’da son gösteri ile yapıldı.

Girne Belediyesi’nden verilen bilgiye göre etkinlikler, saat 11:00’de Azerbaycan Kıbrıs Dostluk Cemiyeti’nin keman ve piyano dinletisi ile başlayarak, 11:45’te 23 Nisan İlkokulu’nun halk dansları gösterisi ile devam etti. 12:15’te Karaoğlanoğlu İlkokulu’nun modern dans gösterisinin yer aldığı etkinlikler, 12:45’te Mustafa Çağatay İlkokulu’nun halk dansları gösterisi ile sürdü.

Etkinliklere öğleden sonra, 13:15’te Genç Sanat Severler’in minikler dans gösterisi ile devam edilirken, 13:45’te Şht. Hasan Cafer İlkokulu’nun bando gösterisi yer aldı. 14:30’da Şht. Hasan Cafer İlkokulu’nun halk dansları gösterisi, saat 15:00’te ise Magic Show Sihirbaz Anıl Gökgül sahne aldı.

Saat 16:00’da Bubu ve Fiyu akrobasi ve jonglör gösterisi izleyicilerle buluşurken, 16:30’da Meritta Kids Club meydan oyunları düzenlendi. 17:15’te Happy Land’in bale ve dans gösterisi, ardından 17:30’da Yakın Doğu Dans Okulu’nun hazırladığı gösteri sahne aldı.

Etkinlikler, saat 18:00’de Oğuz Veli Ortaokulu’nun koro gösterisi ile devam ederek, günün kapanışı, saat 19:00’da Bubu ve Fiyu’nun akrobasi ve jonglör gösterisi ile yapıldı.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi