Çeler: “Toplumun adalete ve eşitliğe ihtiyacı var”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Zeki Çeler, partisinin adaletsizlik ve yolsuzlukla mücadele ederek toplumun her kesimini kucaklayan bir umut olduğunu vurguladı.

Bugün Kıbrıs

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) ülke genelinde örgütlenme çalışmalarına hız verdi. TDP Lapta Alsancak Çamlıbel (LAÇ) örgüt binası, partililerin geniş katılımıyla gerçekleştirildi
TDP Genel Başkanı Zeki Çeler, Genel Sekreter Nevzat Özkunt, Mali Sekreter Evrim Hınçal, Girne İlçe Başkanı Ayşe Öztabay, Lefkoşa İlçe Başkanı Aktan Erdoğa, LAÇ Örgüt Başkanı Cengiz Topel, LAÇ Belediye Başkanı Fırat Ataser ile TDP’liler ve parti sempatizanlarının katıldığı açılışta ilk sözü Öztabay aldı.

Öztabay, TDP olarak topluma yardımcı olmaları ve bunun için de plan/program yapmaları gerektiğini belirterek, “Siyasete küsmüş olanları tekrar bu halkın akıbetine ortak olmaya çağırmamız lazım. Bu sorumluluğu TDP 1976’dan beri sırtında taşıyor” dedi.

Toplumun TDP’ye ihtiyacı olduğunu dolayısıyla görevlerinin bu ihtiyaca karşılık verebileceklerini halka atmak olduğunu vurgulayan Öztabay “Ben bugün ayrıca gururluyum çünkü ben bir Alsancak/Garava çocuğuyum ve bu hareketin burada başlaması beni ayrıca mutlu eden bir durumdur” dedi.

ÖZKUNT: “POPÜLİZME KAÇMADAN, HAYAL SATMADAN SORUNLARA ÇÖZÜM BULMAK İÇİN YOLA KOYULDUK”
Parti Genel Sekreteri Nevzat Özkunt da konuşmasında, TDP’nin son aylarda önemli bir ivme yakaladığını, siyasetin ihtiyacı olan dürüst ve toplum sorunlarına eğilen bir siyasi yapı oluşturduklarını belirtti.

Özkunt, “Popülizme kaçmadan, hayal satmadan sorunlara çözüm bulmak için yola koyulduk. Örgütlenme çalışmalarımız ve üye kayıtlarımız hızlandı. Bu ülkedeki çürümüşlük ve yozlaşma hiçbir dönemde bu derece artmamıştı. Mazisi temiz ve şaibesiz bir kadronun yönetime gelerek bu sorunlara çare bulması; toplumun ve ülkenin kurtuluşudur. Bu güzel beldede bu akşam örgüt binamızı hizmete açtığımız için çok mutluyuz” dedi.

TOPEL: “HEDEFİMİZ TDP’NİN İLERİKİ SEÇİMLERDE HÜKÜMETTE YER ALMASIDIR”
TDP LAÇ Örgüt Başkanı Cengiz Topel ise çok kısa sürede LAÇ örgütünü bugünkü haline getirdikleri için çok mutlu olduklarını dile getirdi.
Topel, “TDP’nin bu bölgede daha fazla örgütlenmesi için elimizden geleni yapacağımızı söylemek isterim. Tek hedefimiz TDP’nin ileriki seçimlerde hükümette yer alıp, toplum adına söz sahibi olmasıdır” ifadelerini kullandı.

ATASER: “BU ÜLKENİN ÇOK KONUŞMAYA DEĞİL DÜRÜST İNSANLARIN HİZMETİNE İHTİYACI VAR”
Açılışa katıla LAÇ Belediye Başkanı Fırat Ataser de bölgede çok partili bir demokratik yapının her zaman tarafı olduğunu belirterek, bu örgüt binasının açılmasının da bunun bir örneği olduğunu kaydetti.

Ataser TDP’ye ve LAÇ örgütüne başarılar dileyerek, “Bu ülkenin çok konuşmaya değil dürüst insanların hizmetine ihtiyacı vardır” dedi.

ÇELER: “TOPLUMUN ADALETE VE EŞİTLİĞE İHTİYACI VAR”
TDP Genel Başkanı Zeki Çeler ise konuşmasında bugün bu binanın açılmasının çok önemli olduğunu çünkü yeni ilçe yönetimin ilk örgütü özelliğini taşıdığını söyleyerek, TDP’nin toplum nezdinde yeni umut olduğunu, sadece söylemde değil icraatta da büyüyen ve toplumun her kesimini kucaklayan ötekileştirmeyen bir parti olarak yola devam ettiğini, bu bağlamda da partinin ilk genel seçimlerde hükümete geleceğini belirtti.

Çeler, “Toplumun adalete ve eşitliğe ihtiyacı var. Bu ülkeyi kuranlar; hangi partiden isterse olsun bugünlere bu şekilde gelineceğini düşünmediler. Sağ olanların içi, hayatlarını kaybedenlerin kemikleri sızlar. Mücahitlik edip canını veren, gazi olan, göç eden o kadar insanın torunları ya da evlatları bugün hastaneye gittiğinde ilaç bulamıyor, devlet okulunda yer bulamıyor, asgari ücretin de altında aldığı parayla geçinmeye çalışır. Bunun için mi kurdular?” diye sorarak, toplumu tüm bu adaletsizlik, yolsuzluk ve düzensizliğe karşı TDP de örgütlenmeye davet etti.

“BU ÜLKEDE HÜKÜMETİ, TOPLUMLA BİRLİKTE YÖNETMEYE TALİBİZ”
“Bu ülkeyi hak ettiği yere getireceğiz” diyen Çeler, TDP’nin şu anda bölge bölge örgütlendiğine işaret etti, ciddi bir sosyal demokrat yapıyla güçlendiğini ve toplumu siyasetle barıştırmaya hazır olduğunu belirtti.

Çeler, “Siyasete güvenini kaybetmiş olan toplumla birlikte hükümet olmaya hazırlıyoruz. Bu bağlamda gümbür gümbür geliyoruz. Çalışıyoruz örgütleniyoruz, bu ülkede hükümeti, toplumla birlikte yönetmeye talibiz” dedi.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi