“TDP olarak bu toplumsal isyana desteğimiz tamdır”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) tarafından yapılan açıklamada, 27 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilecek büyük eyleme destek belirtilerek, toplumun tüm kesimlerine dayanışma çağrısı yapıldı.

Bugün Kıbrıs

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), pazartesi günü yapılacak olan toplumsal eyleme ve genel greve destek belirtti, katılım çağrısı yaptı.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin “ithal et” kararına karşı başlattığı eylemin, sendikaların ve toplumun da desteğiyle toplumsal bir eyleme dönüştüğünü ve sadece ette değil, temel gıda ürünlerine yaşanan pahalılık ve denetimsizliğe bir isyan halini aldığı vurgulandı.

TDP açıklamasında, “Uzun süredir toplumu sıkıştıran ekonomik sıkıntılar, pahalılaşma, alım gücünün düşmesi ve buna rağmen denetim ve yaptırım uygulanmaması; hayvancıların başlattığı eylemle toplu bir tepki verme halini yaratmıştır. TDP olarak bu toplumsal çığlığa desteğimizin tam olduğunu belirtir, pazartesi günü Saat 11.00’da Başbakanlık önünde olacağımızı duyururuz. Toplumun tüm kesimlerini de bu isyana ortak olmaya davet ederiz” dedi.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi