Helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı Reisi için Tebriz’de tören düzenleniyor

Tören, helikopterin düştüğü İran'ın dağlık kuzeybatı bölgesindeki en büyük şehir olduğu için Tebriz'de gerçekleştiriliyor.

İran Tebriz’de, helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emirabdullahiyan ve diğer yetkililer için tören düzenleniyor. İran’da kazanın ardından 5 günlük ulusal yas ilan edilmişti.

Tören, helikopterin düştüğü İran’ın dağlık kuzeybatı bölgesindeki en büyük şehir olduğu için Tebriz’de gerçekleştiriliyor.

Cenaze planlama komitesi başkanı ve İran’ın idari işlerden sorumlu başkan yardımcısı Muhsin Mansuri, cenazelerin günün ilerleyen saatlerinde İran’ın din adamlarının çoğunun eğitim gördüğü Şii kenti Kum’a nakledileceğini ve ardından başkent Tahran’a götürüleceğini ifade etti.

Yarın Tahran’ın devasa Büyük Musallah Camii’nde büyük bir tören yapılması planlanıyor. Mansuri, törenlerin yapılabilmesi için o gün tüm ülkede resmi tatil ilan edildiğini ve ofislerin kapatıldığını duyurdu.

Mehr News’e göre Raisi’nin naaşı daha sonra Meşhed’deki tarihi İmam Rıza türbesine taşınacak ve burada Ayetullah Hamaney tarafından dua edilecek.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi