Çeler: “Toplumundan ve üreticisinden kopuk bir politika güdüyorlar”

TDP Genel Başkanı Zeki Çeler, hükümetin üreticilerden kopuk politikalarını eleştirerek, hayvancının yıllardır değişmeyen sorunlarına dikkat çekti: "Girdi maliyetlerini düşürmek ve sürdürülebilir bir politika oluşturmak bu kadar zor mu?"

Bugün Kıbrıs

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Zeki Çeler, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin iki gündür devam eden eylemine destek verdi, “Girdi maliyetlerini düşürmek, denetim yapmak, sürdürülebilir bir politika oluşturmak bu kadar zor mudur?” diye sordu

ÇELER: “TOPLUMUNDAN VE ÜRETİCİSİNDEN KOPUK, ONLARI DİĞER KURUMLARLA BİRBİRİNE DÜŞÜREN BİRHÜKÜMET VAR”
Eylem alanı olan Başbakanlığın önüne TDP Genel Sekreteri Nevzat Özkunt, TDP Lefkoşa İlçe Başkanı Aktan Erdoğa ve Mali Sekreter Evrim Hınçal ile birlikte giderek, eylemcilere destek beliren Çeler, burada yaptığı açıklamada, yaşananların yıllardır değişmeyen ülke gündemi olduğuna dikkat çekti.

Çeler, “Hükümet; toplumundan ve üreticisinden kopuk, onları diğer kurumlarla birbirine düşüren bir politika güdüyorlar. Bugüne kadar da hayvancıyla kasapların kavgalı olduğu algısı yaratıldı ancak kasaplar da bugün burada ve üreticiye destek veriyor” dedi.

“TOPLUM OLARAK VE HİÇBİR SİYASİ ROZET GÖZETMEDEN DESTEK OLMAMIZ LAZIM”
Sektörde geleceğe yönelik yapılmayan planların, bilinmeyen nüfus nedeniyle kurulamayan arz-talep dengesinin sonuçlarının yaşandığına dikkat çeken Çeler, çocukluğundan beri her yıl bir iki kere hayvancının sokaklara döküldüğünü ancak yine her seçimde aynı kişilerin seçildiğini söyleyerek, öz eleştiri yapılması gerektiğini vurguladı.

Çeler, “Girdi maliyetlerini düşürmek, denetim yapmak, sürdürülebilir bir politika oluşturmak bu kadar zor mudur? Bu insanlar şu an üretim yapmak yerine günlerdir sokaklarda kendilerini anlamayan, dinlemeyen ve kulak tıkayanlar tarafından zulüm görüyorlar. Buna dur demenin zamanı geldi. Toplum olarak ve hiçbir siyasi rozet gözetmeden destek olmamız lazım. TDP, hem üreticimizin hem de mücadele eden herkesin yanındadır” dedi.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi