Uluçay Mağusa’da yaşanan su sorunu ilgili açıklama yaptı

Mağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, şehre su getiren şebekenin Sınırüstü-Mağusa hattında meydana gelen arıza sebebiyle yaşanan sıkıntının giderildiğini duyurdu.

Mağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay kentte yaşanan su sorunu ile ilgili açıklamada bulundu.

Uluçay, Geçitköy’den Mağusa’ya su getiren şebekenin Sınırüstü-Mağusa hattında meydana gelen arıza nedeniyle yaşanan su kesintisiyle ilgili açıklama yaptı.
Girne’de izinsiz alkol satan bar işletmecisine yasal işlem Girne’de izinsiz alkol satan bar işletmecisine yasal işlem

Su kesintisinin birçok vatandaşı mağdur ettiğini kaydeden Uluçay su arzının sağlanması için “Deniz Suyu Arıtma Tesisi” de dahil tüm alternatifleri ortaya koyarak girişimler yapacaklarını ifade etti.

Uluçay açıklamasında şunları kaydetti:

“Devlet Su İşleri Dairesi’nden aldığımız bilgi, şehre su verilmeye başlandığı yönünde ancak basınç farkı sebebiyle önce alçak bölgeler daha sonra yüksek bölgelere su ulaşıyor. Uzman arkadaşlarımızdan edindiğimiz bilgide ise, tüm evlerdeki su akışının normal haline gelmesi pazartesi gününü bulabilir. 2010 yılında Gazimağusa Belediyesi tarafından yap işlet devret modeliyle 2025 yılında belediyemize devredilecek bir Deniz Suyu Arıtma Tesisi yapılmıştır. Sonrasında bu tesis maalesef belediyenin yükümlülüklerini yerine getirmemesi sonucu elektriksiz kalmış ve tamamen işlevsiz hale gelmiştir. Bizim görevimiz halkımızın mağdur olmasını önlemektir. Önümüzdeki dönemde kesintisiz su arzını sağlamak için tekrardan Deniz Suyu Arıtma Tesisi de dahil tüm alternatifleri ortaya koymak adına girişimler yapacağız.”

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi