İsrail esir takası sağlansa da saldırıları sonlandırmayacak

İsrailli bir yetkili, Hamas ile esir takası mutabakatı için yürütülen dolaylı müzakerelerde anlaşma sağlansa da Gazze’deki saldırılarını sonlandırmayacaklarını belirtti.

İsrail ve Hamas arasındaki dolaylı esir takası görüşmeleri hakkında konuşan İsrailli bir yetkili, müzakerelerde anlaşmanın sağlanması halinde de Gazze’deki saldırılarını sonlandırmayacaklarını belirtti. Yetkili ayrıca, ülkesinin esir takasının bir parçası olarak geçici süreliğine saldırılara ara verse de vermese de Refah’a kara saldırısı gerçekleştireceğini belirtti.

İsrail ve Hamas arasındaki dolaylı esir takası görüşmeleri hakkında bilgi sahibi bir İsrailli yetkili, konuya ilişkin Times Of Israel gazetesine açıklamada bulundu.

İsrailli yetkili, Tel Aviv yönetiminin esir takası anlaşmasının bir parçası olarak hiçbir şekilde Gazze’deki saldırıları sonlandırmayı kabul etmeyeceğini söyledi.

İsrailli yetkili ayrıca, ülkesinin esir takasının bir parçası olarak geçici süreliğine saldırılara ara verse de vermese de Refah’a kara saldırısı gerçekleştireceğini belirtti.

AKEL

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi