Erdoğan’dan Özel ile görüşmesine ilişkin açıklama: “Siyaset yumuşama dönemine girdi, Türkiye’nin buna ihtiyacı var”

Özel ile görüşmesine ilişkin konuşan Erdoğan, “Bu adımın atılmasıyla siyaset yumuşama dönemine girdi. Ben de ilk fırsatta ziyaretin karşılığını yapacağım” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün cuma namazı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Bildiğiniz gibi Özgür Bey şu anda CHP’de genel başkan oldu. Genel başkan olduktan sonra böyle bir ziyareti gerçekleştirmiş olması iktidar ve ana muhalefet arasında olumlu bir gelişme oldu. Bu adımın atılmasıyla siyaset yumuşama dönemine girdi. Ben de ilk fırsatta ziyaretin karşılığını yapacağımı söyledim. Türkiye’nin Türk siyasetinin buna ihtiyacı var. Bu adımı atacağız” ifadelerini kullandı.

İsrail ile ticaretin tamamen durdurulması ile ilgili de soruya yanıt veren Erdoğan şunları söyledi:

Ben Netanyahu ile ABD’de yaptığım görüşmeyi durup dururken yapmadım. Ama Netanyahu acımasız. Acımasızlığını kadınlara, çocuklara, yaşlılara karşı gösterdi. Tüm Batı İsrail’e çalışıyor. Filistin’in yoksul insanları İsrail’in bombaları karşısında ölüme mahkum edildiler. Adımlarımızı attık. 9,5 milyar dolarlık ticaret hacmini de yok farz ederek bu kapıyı kapattık.

Independent Türkçe

AKEL

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi