DP Genel Sekreteri Akpınar, Kooperatif Şirketler Mukayyitliği’nin UBP’ye devredildiği haberini yalanladı

Demokrat Parti Genel Sekreteri ve milletvekili Serhat Akpınar, yurttaşları yanlış ve kasıtlı bilgilere inanmamaya çağırarak, atamanın yasalar çerçevesinde gerçekleştiğini vurguladı.

Bugün Kıbrıs

Demokrat Parti Genel Sekreteri ve milletvekili Serhat Akpınar, Demokrat Parti’nin halk için üstlendiği herhangi bir kurumu veya daireyi koalisyondaki diğer siyasi partilere teslim etmediğini belirterek yurttaşların yanlış veya doğruluğu bulunmayan ve kasıtlı olarak yayılan bilgilere itibar etmemesi gerektiğini vurguladı.

Akpınar sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, Kooperatif Şirketler Mukayyitliği’nin Ulusal Birlik Partisi’ne devredildiği haberlerini yalanladı. Mukayyitlikteki atama ve görevlendirme yetkisinin Başbakan Yardımcısı, Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Sn. Fikri Ataoğlu’na ait olduğunu belirten Akpınar, Ataoğlu’nun kendisi ile istişare ederek sürecin yasalar çerçevesinde ilerlemesine ve ilgili atamanın yapılmasını gerçekleştiğini kaydetti.

Akpınar paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Gün içerisinde her zaman bilinen kişiler tarafından başlatılan, farklı sosyal medya hesapları ile dezenformasyon içeren yaklaşımlar ve paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır.
Hükümet Program ve Protokolünde var olan esaslar kapsamında, Demokrat Parti, Başbakan Yardımcısı, Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanlığına bağlı tüm kurum ve kuruluşların yönetiminde gerekli olan kararları ve veya atamaları asaleten yapmaktadır.

Son Kooperatif Şirketler Mukayyitliği ataması konusunda, atama kararında, konunun hassasiyeti sebebiyle geçici bir sorunun yaşanmış olduğunu Kamuoyumuz bilmektedir. Genel Başkanlar düzeyinde gerçekleşen istişarede, sorunun iç inisiyatifle çözülmesi sağlanmıştır. Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı, Genel Başkanımız Sn. Fikri Ataoğlu, atama ve veya görevlendirme yapmaya, bağlı bulunduğu yasalar tahtında yetkilidir. Genel Başkan yetkisini kullanma aşamasında, Parti Genel Sekreteri olan şahsımla istişare ederek sürecin yasalarımız çerçevesinde ilerlemesine ve ilgili atamanın yapılmasını gerçekleştirmiştir.

Demokrat Parti, halkımız için sorumluluk üstlendiği herhangi bir kurum ve veya daireyi, koalisyonun herhangi bir siyasi temsiliyetine teslim etmemiştir.
Yanlış veya doğruluğu bulunmayan ve kasıtlı olarak yayılmaya çalışılan bilgi paylaşımlarına halkımızın itibar etmemelidir.
Demokrat Parti, Parti Meclisi kararlarını icra etmede, Genel Başkan ve Merkez Yönetim Kurulu ile bütünsel hareket boyutunda her zaman bir ve birlikte hareket etmektedir.”

AKEL

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi