İnsan Hakları Platformu, “Irkçılığa Karşı Avrupa Ağı-ENAR” üyesi oldu

İnsan Hakları Platformu, Avrupa'da ırkçılıkla etkin mücadele için önemli bir adım olarak Brüksel'de faaliyet gösteren Irkçılığa Karşı Avrupa Ağı’na (ENAR) üyelik başvurusunun kabul edildiğini duyurdu.

Bugün Kıbrıs

İnsan Hakları Platformu tarafından yapılan açıklamada, Avrupa’da yaşanan ırkçılıkla mücadelede daha etkin olabilmek amacıyla, Brüksel’de faaliyet gösteren Irkçılığa Karşı Avrupa Ağı’na (European Network Against Racism – ENAR) üyelik başvurusunun kabul edilmesinin önemli bir adım olduğu ifade edildi. Platform yetkilileri, ENAR’ın Avrupa’da ırkçılıkla mücadelede kritik bir rol oynadığını vurgulayarak, bu üyelikle birlikte uluslararası düzeyde iş birliği ve etkili stratejiler geliştirme çabalarını artıracaklarını belirtti.

Açıklama şöyle:

“İnsan Hakları Platformu olarak, Avrupa’da yaşanan ırkçılıkla mücadelede daha etkin olabilmek amacıyla, Brüksel’de faaliyet gösteren Irkçılığa Karşı Avrupa Ağı’na (European Network Against Racism – ENAR) yaptığımız üyelik başvurumuzun kabul edilmesinin bizim için önemli bir adım olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

ENAR, Avrupa’da ırkçılıkla mücadelede önemli bir rol oynamaktadır. İnsan Hakları Platformu olarak ENAR üyeliğimizin kabulüyle, ırkçılıkla mücadelede uluslararası düzeyde iş birliği yapma ve en etkili stratejileri geliştirme konusundaki çabalarımızı artıracağız. Bu kapsamda, Kıbrıs’ın kuzeyinde yaşanan ırkçılıkla mücadelede daha geniş bir perspektif sunarak adalet ve eşitlik için çalışmaya devam edeceğiz.

Üyeliğimizin bize sağlayacağı olanakların yanında, ırkçılıkla mücadelede daha etkin ve etkili bir rol oynamayı hedeflemekteyiz. Ayrıca, ENAR’a üye olan ilk Kıbrıslı Türk örgüt olarak, bu adımın Kıbrıs’ın kuzeyindeki insan hakları mücadelesinde yeni bir dönem başlatacağını da belirtmekten mutluluk duyuyoruz.”

AKEL

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi