Güzelyurt Hayvanları Koruma Derneği köpeklerin sürü halinde yola atılmasına tepki gösterdi

Güzelyurt Hayvanları Koruma Derneği yaptığı yazılı açıklamada, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Gününde sokak köpeklerinin sürü halinde anayola bırakıldığını belirtilerek, olaydan duyulan üzüntü ve endişeyi dile getirdi.

Güzelyurt Hayvanları Koruma Derneği, Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde ana yol üzerine köpeklerin atılmasına tepki gösterdi.

Güzelyurt Hayvanları Koruma Derneği yazılı açıklamasında, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü vesilesiyle, ülkedeki tüm sokak hayvanlarının iyi ve refah yaşam sürmeleri temennisinde bulundu.

Açıklamada, bugün, Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde, anayola sokak köpeklerinin atıldığı da belirtilerek, bundan duyulan üzüntü ve endişe de dile getirildi.

Bahse konu köpeklerle ilgili Derneğin çağrısına kulak vererek köpeklerin bulunması için ekiplerini gönderen Gönyeli Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu’na ve Belediye Sorumlu Amiri Hüseyin Menderes’e teşekkür edilen açıklamada, “Fakat ne yazık ki ekiplerin ve Derneğimizin uzun süreli aramalarına rağmen ana yol üzerine atılan sürü haldeki köpekler bulunamadı” denildi.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi