Halkın Partisi yolsuzluklara karşı mücadele birimi kuruyor

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, avukatlar, vergi uzmanları ve kamuda görev yapmış deneyimli isimlerin yer aldığı 'Yolsuzluklara Karşı Mücadele Birimi'nin yapılan yolsuzlukların halı altına süpürülmesine izin vermeyeceğini vurguladı, suça ortak olanların da hesap vermek zorunda kalacağı konusunda uyarıda bulundu.

Bugün Kıbrıs

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, HP Parti Meclisi kararıyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede “Halkın Partisi Yolsuzluklara Karşı Mücadele birimimiz güçlü bir ekip çalışması yapacak. Partimizin çeşitli kademelerinde görev yapan çok sayıda avukat ve hukukçu arkadaşlarımız yanında vergi uzmanlarımız ve şu anda emekli olmuş geçmişte kamuda çeşitli görevlerde bulunmuş ve mevzuata hakim müdür, müsteşar ve tecrübeli diğer kamu görevlileri bulunmaktadır. Bu arkadaşlarımızdan oluşacak bir ekip oluşturuyoruz. Son dönemde polis, Başsavcılık, Sayıştay, Ombudsman ve Maliye Teftiş ile Kamu Hizmeti Komisyonu gibi kurumlara çok sayıda başvurumuz oldu. HP Yolsuzluklara Karşı Mücadele Birimimiz bugüne kadar yapmış olduğumuz başvuruların takibini yapacağı gibi bundan sonrasında da bilgimize gelen çeşitli yolsuzluk, sahtekarlık ve benzeri yasa dışı uygulamalarla devletin zarara uğratılması konularında incelemeler yaparak yeni başvurularla aktif ve etkili bir çalışma yürütecek” ifadelerini kullandı.

“BU DOSYALARI HALI ALTINA SÜPÜRÜRLERSE HEM BUGÜN HEM DE HÜKÜMETE GELDİĞİMİZDE BAŞLARI ÇOK AĞRIYACAK”
Halkın Partisi tarafından yapılan açıklamaya göre HP lideri Özersay devamla şu ifadeleri kullandı: “Bugün öyle anlaşılıyor ki meşruiyeti ciddi şekilde tartışmalı olan UBP-DP-YDP hükümeti yolsuzluğa karşı mücadele bağlamında bizim Halkın Partisi olarak polise, Başsavcılığa ve çeşitli denetim kurumlarına başvurularımızla başlatılan yolsuzluk soruşturma dosyalarının halı altına süpürülmesi, yavaşlatılması ya da kapatılması için ciddi bir çaba içerisindedir. Biz Halkın Partisi olarak bu konularda taviz vermeyeceğiz ve takip etmeye, bu gayrimeşru hükümeti deşifre edip sıkıştırmaya devam edeceğiz. Eğer bu dosyaları halı altına süpürürlerse hem bugün hem de hükümete geldiğimizde başları çok ama çok ağrıyacak. Aynı şey bu suçlara dolaylı yoldan ortak olanlar için de geçerlidir. Eğer bugün herhangi bir kamu görevlisi hükümetin yolsuzluk dosyalarını kapatmasını kabul eder ya da bu işleme ortak olursa, yasaların gereğini yapmak yerine ihmal yoluyla ya da imzası ile bu işe ortak olursa yarın bu kişiler de hesap vermek zorunda kalacaklar. Bugünden uyarımız yapmak istiyoruz.”

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi