İsrail, Türkiye ve Arap ülkelerine seyahat uyarısında bulundu

İsraillilere, Batılıların ve İsraillilerin uğrak yeri olarak bilinen kalabalık yerlerden kaçınmaları, kamusal alanlarda tetikte olmaları ve milliyetlerini belli etmemeleri tavsiye edildi.

İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi (NSC), dün akşam yaptığı bir açıklamayla İsraillilerin Türkiye, Fas, Ürdün ve Mısır’a seyahat etmekten kaçınmaları gerektiği uyarısında bulundu.

Dünya çapındaki seyahatler için genel bir uyarıda bulunan NSC, “savaşın başlamasından beş aydan fazla bir süre sonra İsraillilere ve Yahudilere yönelik terör tehdidi potansiyelinin çok yüksek olduğunu” belirtti.

İsrail, diplomatik ilişkilerini sürdürdüğü dört ülkeden “şu anda kaçınılması gerektiğini” savundu.

Gazetecilere bilgi veren İsrailli bir yetkili İsrail’in Mısır’a açılan kapıyı kapatmayı düşünmediğini, ancak belirli bir tehdit durumunda bunu yapacağını söyledi.

NSC’nin uyarısına göre Hamas yurtdışındaki İsraillileri ve Yahudileri hedef almaya çalışıyor.

Orta ve yüksek tehdit seviyelerini gösteren 3. veya 4. seviye seyahat uyarısı bulunan ülkelere seyahat edecek olanlara Batılıların ve İsraillilerin uğrak yeri olarak bilinen kalabalık yerlerden kaçınmaları, kamusal alanlarda tetikte olmaları ve milliyetlerini belli etmemeleri tavsiye edildi.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi