Poliste yeni atamalar 1 Nisan’dan itibaren geçerli olacak

Polis Genel Müdür I’inci Yardımcısı mevkiine Girne Polis Müdürü Ali Adalıer, Polis Genel Müdür II’nci Yardımcısı mevkiine ise Polis Okulu Müdürü Kaan Resa Saçar atandı.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamada, Polis Genel Müdür I’inci Yardımcısı ve Polis Genel Müdür II’nci Yardımcısı mevkiine yapılan atamaların kararnameleri duyuruldu.

Cumhurbaşkanlığındaki Ersin Tatar, Başbakanlıktaki Ünal Üstel ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Osman Aytaç, PGM’ye yapılacak atamalar için dün Cumhurbaşkanlığı’nda toplandı.

Toplantıda, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın önerisi ve yapılan değerlendirmeler sonucu Mart sonu itibarı ile boşalacak olan Polis Genel Müdürü 1. Yardımcılığına Girne Polis Müdürü olarak görev yapan Ali Adalıer, Polis Genel Müdürü 2. Yardımcılığına ise Polis Okulu Müdürü olarak görev yapan Kaan Resa Saçar, 1 Nisan 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere atandı.

Açıklamada, “51/1984 sayılı Polis Örgütü (Kuruluş, Görev ve Yetkileri) Yasası’nın 69’uncu Maddesi ve 31/2022 (11/2024 Değişiklik) sayılı geçici 1’inci maddesi kapsamında, Girne Polis Müdürü olarak görev yapan Polis Müdürü (3. Derece) Ali Adalıer’in, ileride herhangi bir sebep gösterilmeden görevinden alınması koşuluyla, 01 Nisan 2024 tarihinden itibaren Polis Genel Müdür I. Yardımcısı olarak atanmasına karar verilmiştir.”

51/1984 sayılı Polis Örgütü (Kuruluş, Görev ve Yetkileri) Yasası’nın 69’uncu Maddesi ve 31/2022 (11/2024 Değişiklik) sayılı geçici 1’inci maddesi kapsamında, Polis Okulu Müdürü olarak görev yapan Polis Müdürü (3. Derece) Kaan Resa Saçar’ın, ileride herhangi bir sebep gösterilmeden görevinden alınması koşuluyla, 01 Nisan 2024 tarihinden itibaren Polis Genel Müdür II. Yardımcısı olarak atanmasına karar verilmiştir” denildi.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi