Mağusa’da Serbest Liman Kavşağı’nda yaşanan trafik sorunu trafik ışığı projesi ile çözüme kavuşuyor

Mağusa Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "Eşref Bitlis Caddesi Serbest Liman Şerit Genişletme ve Sinyalizasyon Yapım İşleri İhalesi" için 24 Nisan 2024 tarihine kadar Mağusa Belediyesi İhale Birimi'nden dosya temin edilebileceği belirtildi.

Mağusa Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Eşref Bitlis Caddesi, Anafartalar Caddesi, Serbest Liman çıkışı ile Serbest Liman Sokak’ı birbirine bağlayan kavşakta yıllardır trafik güvenliğini tehdit eden sorunun çözüme kavuşacağı bildirildi.

Açıklamada, Mağusa Trafik Komisyonu kararı doğrultusunda, Belediye ve Karayolları Dairesi tarafından Serbest Liman Kavşağı üzerine sinyalizasyon projesi hazırlandığı belirtildi.

Mağusa’nın en yoğun ve trafik sorunu yaşanan bölgelerinden birini çözüme kavuşturacak olan projenin ihalesi için 21 Mart’ta duyuru yapılırken, “Eşref Bitlis Caddesi Serbest Liman Şerit Genişletme ve Sinyalizasyon Yapım İşleri İhalesi” dosyası 24 Nisan 2024 tarihine kadar Mağusa Belediyesi İhale Birimi’nden temin edilebileceği de duyuruldu.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi