Çeler: “Bu atama skandaldır. Derhal geri çekin!”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Zeki Çeler, DAÜ’nün bugün yaşadığı krizlerin mimarlarından olan Aykut Hocanın’ın, tüm üniversitelerin yönetimine getirilmesinin hiçbir mantıkla bağdaşmadığını vurguladı.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Zeki Çeler, Yükseköğrenim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanlığına Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin (DAÜ) “devrik” Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın’ın getirilmesinin skandal bir karar olduğunu vurguladı

ÇELER: “BU ATAMA SKANDALDIR, HİÇBİR MANTIKLA BAĞDAŞMAZ”
TDP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre Çeler, Turgay Avcı’nın ardından YÖDAK’a DAÜ eski Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın’ın atanmasının skandal bir karar olduğunu belirtti, bu kararın alınma sebebinin derhal açıklanması gerektiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı makamındaki Ersin Tatar’ın yanlış atamaları, kişilerin kurdukları siyasi ve çıkar ilişkileri nedeniyle üniversite çöplüğüne dönüştürülen ülkede, ülkenin en güzide üniversitelerinden DAÜ’nün bugün yaşadığı krizlerin mimarlarından olan bir kişinin, tüm üniversitelerin yönetimine getirilmesinin hiçbir mantıkla bağdaşmadığını vurguladı.

“ATAMAYI DERHAL GERİ ÇEKİN!”
Hocanın’ın DAÜ’yü getirdiği durumun ve DAÜ’de örgütlü sendikalar tarafından yapılan baskıyla istifa etmesinin henüz çok yakın bir geçmişte yaşandığına dikkat çeken Çeler, kendi üniversitesine sahip çıkamayan, yönetemeyen, mali krizi aşamayan bir kişinin, nasıl olur da tüm üniversite alanını yöneteceğini sordu.

Çeler, “Biz kalite dedikçe, iyi yönetim dedikçe, toplum liyakatli başarılı insan dedikçe, siz sadece ‘partili ve yandaş’ diye algılıyorsunuz. İnsan sütten ağzı yanınca yoğurdu üfleyerek yer! Ancak belli ki sizler çiğ süt içiyorsunuz. Bu atama kararı derhal geri çekilmeli, hangi partili olup olmadığına bakılmaksızın, üniversiteler alanını düzlüğe çıkaracak, liyakatli ve geçmişi başarısızlıklarla bezeli olmayan bir kişi oraya atanmalıdır” dedi.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi