Putin: “Teröristlerin arkasında duran herkesi tespit edip cezalandıracağız”

24 Mart'ta ülke genelinde 'ulusal yas' ilan ettiğini duyuran Putin, "Dikkatlice planlanmış bir terör saldırısının yanı sıra önceden hazırlanmış bir toplu insan katliamıyla karşılaştık" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, başkent Moskova’da Crocus Belediye Binası’nda yer alan konser salonuna düzenlenen ve 100’den fazla kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırı nedeniyle 1 günlük ulusal yas edildiğini duyurdu.

Putin, IŞİD’in üstlendiği saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

Putin, açıklamada, saldırıyı düzenleyenlerin, ‘bir zamanlar Naziler gibi’, ‘gösteri amaçlı bir infaz ve kanlı bir gözdağı eylemi hazırladıklarını’ söyledi.

“SALDIRGANLAR UKRAYNA’YA KAÇMAYA ÇALIŞIYORLARDI”
Saldırının önceden planlandığını ifade eden Putin, “Dikkatlice planlanmış bir terör saldırısının yanı sıra önceden hazırlanmış bir toplu insan katliamıyla karşılaştık” dedi.

Putin, ayrıca, saldırganlara ilişkin “Rusya’ya, halkımıza yönelik bu saldırıyı hazırlayan, teröristlerin arkasında duran herkesi tespit edip cezalandıracağız” ifadelerine yer verdi.

Tüm saldırganların yakalandığını belirten Rusya Devlet Başkanı Putin, “Saldırganlar Ukrayna’ya kaçmaya çalışıyorlardı” dedi.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi