Erdoğan siyaseti bırakacak mı tartışmaları I Bahçeli: “Ayrılamazsın, yalnız bırakamazsın”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bu benim son seçimim" sözlerine ilişkin "Ayrılamazsın. Türk Milletini yalnız bırakamazsın" dedi.

Türkiye’deki Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 14’üncü Olağan Büyük Kurultayı dün Ankara Spor Salonu’nda yapıldı. Kurultaya kolu sargılı olarak giden Genel Başkan Devlet Bahçeli tek aday olarak girdiği oylamada 1295 delegenin tamamının oyunu alarak genel başkanlığa yeniden seçildi. Bahçeli, 11. kez MHP Genel Başkanı seçilmiş oldu.

Bahçeli, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde dile getirdiği “Bu benim son seçimim” açıklamasına ilişkin konuştu.

Kurultay’da konuşan Bahçeli, Erdoğan’a seslendi. “Ayrılamazsın” diyen Bahçeli, “Türk Milletini yalnız bırakamazsın. Bunun için Cumhur İttifakı olarak yanındayız. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizleri görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Muhalefet partilerini hedef alan Bahçeli, “CHP, 3. Dünya ülkelerindeki muhalefet partilerinden çok daha aşağıdadır” ifadesini kullandı.

Bahçeli’nin kurultaydaki konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Milletimizi mağlup etmek için yanıp tutuşuyorlar. Türk demokrasi ve siyaset hayatını zehirlemek amacındalar. Milli birlik ve dayanışma hisarlarını yıkmak için adeta yarışıyorlar.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde hayal kırıklığına uğrayan muhalefet cenahı, 31 Mart yerel seçimlerine kara propaganda ile hazırlanıyor. Türkiye’de bir muhalefet bozumu yaşanmaktadır. Müesses nizam her yerinden derin yaralar almışken, muhalefet partilerinin çağın gerisinde kalması ülkemiz aleyhine endişe verici bir talihsizliktir.

CHP 3. Dünya ülkelerindeki muhalefet partilerinden çok daha aşağıdadır. CHP, rotasını kaybetmiş, bölücü korsanlar tarafından rehin alınmıştır. Bizi ilgilendiren demlenmiş CHP, ülkemiz hakkında söylenen kuyruklu yalanlardır. CHP’ye oy veren vatandaşlarımıza kederlenmemek elimizde değildir. CHP tanınmaz halde olmakla birlikte, mayına basmış, merkez kaçla siyasi seçenek olmaktan bütünüyle uzaklaşmıştır. Bu partide başlar ayak, ayaklar baş olmuştur. Kimin genel başkan olduğu belirli değildir.

Türkiye kamburlarından kurtulmalıdır. CHP içindeki kaos ve karmaşanın ülkenin geneline yayılma ihtimali korkunçtur. Cumhur İttifakı emniyet, liyakat, akıl, ahlak ve proje sahibidir.

Buradan sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a diyorum, ayrılamazsın. Türk Milletini yalnız bırakamazsın. Bunun için Cumhur İttifakı olarak yanındayız. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizleri görmek istiyoruz.”

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi