Üstel sorunları tespit etmek üzere Ercan’a gitti

Başbakanlıktaki Ünal Üstel, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı ile Polis ile Muhaceret Müdürleri eksiklikleri tespit etmek ve yerinde incelemelerde bulunmak üzere Ercan Havaalanında bir araya geldi.

Başbakanlıktaki Ünal Üstel, eksiklikleri tespit etmek ve yerinde incelemelerde bulunmak üzere paydaşlarla Ercan Havalimanı’nda bir araya gelerek, değerlendirme toplantısı yaptı.

Üstel açıklamasında, 20 Temmuz 2023’te açılan Ercan havalimanını ziyarete geldiklerini, havalimanın açılışından bu yana yapılanlar ve tespit edilen eksiklerin değerlendirileceğini söyledi.

Paydaşlarla gerçekleştirecekleri toplantıda, Polis Müdürü ve Muhaceret Müdürünün de hazır bulunduğunu ifade eden Üstel, konuları kapsamlı olarak ele alıp, değerlendireceklerini söyledi.

Eski havalimanının güvelik açısından sıkıntı yarattığını, bu sebeple yeni havalimanın süratli şekilde tamamlanarak, hizmete açıldığını anımsatan Üstel, 12 milyon yolcuya kadar hizmet verebilen ve büyük gövdeli uçakların inebilmesine imkan veren havalimanının turizm mevsimi gelmeden eksiklerinin tamamlanabilmesi için ilgili birimler ve paydaşlarla bir araya geldikleri söyledi.

Paydaşlarla görüştükten sonra, eksikliklerin tespit edilerek, turizm sezonu açılmadan hızla giderilmesi için hükümet olarak büyük bir gayretle çalışacaklarını vurgulayan Üstel, uluslararası platformlarda yeni havalimanı için övünürken, yeni firmaların ülkeye gelmesi için zorlamalarda bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Toplantı ardından, Ercan havalimanında yerinde incelemelerde bulunuldu.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi