Emrah Yeşilırmak kaçıyor mu?

HP Genel Başkanı Kudret Özersay, sahte diploma aldığı iddiasıyla hakkında polis soruşturması açılan ve polise gidip ifade vermesi beklenen UBP’li milletvekili Emrah Yeşilırmak’ın hala polise gitmediğini açıkladı.

Bugün Kıbrıs

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, “UBP, DP ve YDP’den milletvekilleri hakkında devam eden polis süreçleri var” diyerek dokunulmazlıkların kaldırılması çağrısını yineledi.

Özersay’ın açıklaması şöyle:

“Sahte diploma aldığı iddiasıyla hakkında polis soruşturması açılan ve izahat vermesi istemiyle Polise çağrıldığı basına yansıyan ama “çağrılmadım” diyerek Polise gitmeyen ve geçtiğimiz hafta Polise gidip izahat vereceğini açıklayan UBP milletvekili Polise gidip izahatta bulundu mu sizce? Hayır, yine gitmedi!

Peki bunu yaparak soruşturmayı önleyebilir mi? veya geciktirebilir mi? Hayır! Neden? Çünkü dokunulmazlığına güvenip polise ifade/izahat vermese bile Polisin dosyayı tamamlayıp Başsavcılığa gönderme yetkisi var. Kaldı ki Polis kendisinden izahat istediğine göre dosyada elle tutulur şeyler var demektir!

Birileri “olay YÖDAK’a sıçradı, gündem değişti, unutuldu” diye derin bir nefes almış olabilir ama BİZ UNUTMADIK. Polise şikayet dilekçesini biz verdik o nedenle de kendi yaptığımız şikayeti tabi ki TAKİP EDİYORUZ.

Daha önce de çağrıda bulunmuştuk. Hakkında polis soruşturması bulunan tüm milletvekilleri masum olduklarına inanıyorlarsa çıkıp açıkça bugünden “dokunulmazlığımın kaldırılmasını destekleyeceğim, partimin de evet oyu vermesini talep edeceğim” diyebilmelidir!!! Hem UBP, hem DP hem de YDP’den milletvekilleri hakkında devam eden polis süreçleri var ve bu ana kadar bu konuda herkes sus pus!!!

“Eğer Meclis’teki arkadaşlarım bana güvenmiyorsa dokunulmazlığımı kaldırsın” demekle olmuyor! Polisin ve Başsavcılığın suç unsuru gördüğü noktada Meclis’teki arkadaşlarınızın ne düşündüğü veya kanaatinin ne olduğu değil mahkemelerimizin yargılama sonucunda ne karar vereceğidir önemli olan! Çıkın ve açıkça beyan edin: “Ben masumum o nedenle dokunulmazlığımın kaldırılmasını istiyorum, mahkemelerimiz yargılasın ve masumiyetim kanıtlansın”.
Özetle kimse bu konu kapandı ya da unutuldu sanmasın. Kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Hem kim bilebilir ki, yarın ola hayrola…”

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi