Ahmet Türk: “Kürt sorununu çözmek isterse Erdoğan çözer, liderdir, güçlüdür”

Türkiye'de DEM Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk, "CHP bu kadar muazzam bir sorunu çözecek kabiliyette değil. Bugün bir lider yok orada. Çözmek isterse Erdoğan çözer, çünkü o lider" ifadelerini kullandı.

DEM Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk, KRT TV’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

14-28 Mayıs seçimlerine ilişkin konuşan Türk, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kürt sorununu çözeceğine inancımız yoktu. Bugün de yok. CHP bu kadar muazzam bir sorunu çözecek kabiliyette değil. Bugün bir lider yok orada. Çözmek isterse Erdoğan çözer, çünkü o lider” ifadelerini kullandı.

“CHP’Yİ DESTEKLEDİK AMA LİDER YOK”
“CHP’yi destekledik ama Kürt sorununu çözecek irade ve liderlik orada yok” diyen Ahmet Türk, CHP içerisinde Kürtleri kucaklayacak bir sistem olmadığını savundu. “Sayın Özgür Özel demokratik bir insan ama parti içinde Kürtleri kucaklayacak, hak ve özgürlüklerini sahiplenecek bir yapının CHP’de olduğunu düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

“DEMİRTAŞ’IN TUTUMU DOĞRUYDU”
Ahmet Türk, Başak Demirtaş’ın İstanbul adaylığı kararından vazgeçmesine de değindi. “Başak Demirtaş’ın tutumu bence doğruydu. Partiyi sahiplenecek bir tavır gösterdi. Burada önemli olan Türkiye’nin her yerinden aday çıkarılması konusunda bir mesajdı” dedi.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi