TDP ve DİSİ’den barış ve federasyon süreci için ortak manifesto kararı

TDP Genel Başkanı Mine Atlı ve DİSİ Genel Başkanı Annita Demetriou, Kıbrıs Cumhuriyeti hükümetinin Kıbrıslı Türklere yönelik açıkladığı eylem planını değerlendirdi ve barış süreci için iş birliği kararı aldı.

DISI Genel Başkanı Annita Demetriou, beraberindeki heyetle TDP Genel Merkezi’ni ziyaret etti, TDP Genel Başkanı Mine Atlı ve heyetiyle görüştü
 
DISI ve TDP iş birliği ve ortak manifesto konusunda görüş birliğine vardı

TDP Genel Merkezi’nde dün saat 14.00’da yapılan görüşmede Demetriou’ya, Charalambos Stavrides ve Xenia Konstantinou eşlik ederken, TDP’den ise Genel Başkan Mine Atlı’yla birlikte Genel Sekreter Ersen Sururi, Merkez Yürütme Kurulu üyesi Ayşe Öztabay ve Dış İlişkiler Sorumlusu Mustafa Ertanın görüşmede hazır bulundu.

İki parti arasında samimi bir havada yapılan görüşmede, Kıbrıs Cumhuriyeti hükümetinin Kıbrıslıtürklere yönelik açıkladığı “14 maddelik eylem planı” değerlendirildi ve iki parti arasında yapılabilecek iş birlikleri konuşuldu.

Her iki parti lideri de eylem planı adımından memnun olunduğu ancak sürecin daha şeffaf ve takvimlendirilmiş şekilde iletilmesi gerektiği konusunda fikir birliğine vardı.

Görüşmede ayrıca DISI ve TDP arasında, barış ve federasyon süreci içinde yapılabilecek iş birlikleri konuşuldu ve bu alanda ortak bir manifesto açıklanması kararlaştırıldı.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi