Fuat Oktay rüşvet iddialarıyla ilgili konuştu: “Benim alnım açıktır”

Özge Falyalı'dan 50 milyon dolar rüşvet aldığı iddia edilen Fuat Oktay, "Sonuna kadar hiçbir konuda, bu konularda hangi konu olursa olsun, sonuna kadar açığım hodri meydan" dedi.

Saadet Partisi – Gelecek Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ, dün TBMM Genel Kurulu’nda; Dışişleri Komisyonu Başkanı Fuat Oktay ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özdağ, TBMM Genel Kurulu’nda, Dışişleri Komisyonu Başkanı Fuat Oktay ile ilgili mal varlığının araştırılması için önerge vereceğini duyurdu. Oktay, “Benim alnım açıktır” dedi.

Özdağ, “Fuat Oktay Bey ile de ilgili bir iddia var. Ben olduğuna inanmıyorum. Ben Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı yapmış bir kişinin zan altında bırakılmasını doğru bulmuyorum. Ne yapması lazım mal varlığını birinci derecede akrabaları dahil olmak üzere açıklaması gerekiyor. Bunu açıklar ve kamuoyunun huzuruna çıkarsa doğru bir iş yapmış olur. Türkiye’de yolsuzluk vardır ve bu yolsuzluk arş-ı alaya çıkmıştır” ifadelerine yer verdi.

OKTAY: “BİRİNCİ DERECE YAKINLARIMIN MAL VARLIĞI AÇIK”
Fuat Oktay, Özdağ’ın sözleri üzerine söz alarak şunları söyledi:

“İnternet Interpol tarafından aranan bir tescilli bir FETÖ’cü, tescilli bir suçlu, tescilli bir teröristin iftiralarından, beyanlarından oluşan iftiraları meclis kürsüsüne taşıyacak kadar ileri gidilmesi son derece üzücü. Yani ben olayın kendisinden ziyade adresi belli olan, kimler tarafından talimat verildiği belli olan ve FETÖ’cülüğü tescilli edilmiş olan, Türkiye’den kaçan ve bir başka yere sığınma talebinde bulunan bir teröristin beyanlarının meclis kürsüsüne getirilmesi. Ben buradan ifade edeyim. Sonuna kadar hiçbir konuda, bu konularda hangi konu olursa olsun, sonuna kadar açığım hodri meydan.

Mal varlığımı merak ediyorsanız Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne zaten sunulmuştur. Zaten orada açıktır, mevcuttur. Kamuda olduğum sürece de mal varlığı açıktır. Birinci derece yakınlarımı merak ediyorsanız onların da açıktır… Çamur atmayla alakalı eğer bahane arıyorsanız yanlış adama takıldınız. Dolayısıyla bununla ilgili de ilk andan itibaren Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuş durumdayım. Şahsımda dahil bununla alakalı. Ne var ne yoksa sonuna kadar gidebilirsiniz.”

ÖZDAĞ: “FUAT OKTAY’IN MAL VARLIĞINI ARAŞTIRMA ÖNERGESİ VERECEĞİM”
Bunun üzerine Selçuk Özdağ tekrar kürsüye çıkarak, “Ben herhangi bir iftirada bulunmadım” dedi. AKP sıralarından Özdağ’a, “Bu bilgi sana nereden geldi” diye sordu.

Özdağ, “Kimin paylaştığı önemli mi? Bir iddia var diyorum, tahammül edeceksiniz. Dinlemeyi öğrenin önce. Var mısınız, gelin Fuat Oktay ile ilgili bir araştırma önergesi verelim. Evet diyecek misiniz? Söz mü? İlk Meclis açıldığınızda bir araştırma önergesi vereceğim. Fuat Oktay’ın mal varlığını araştırma önergesi vereceğim ve Adalet Kalkınma Partililer ‘evet’ diyecekler. Göreceğim sizi de… Bu iddialar tabi burada konuşulur, nerede konuşulur” dedi.

OKTAY: “BENİM ALNIM AÇIKTIR”
Oktay, Özdağ’ın sorularına cevap verdi:

“Temiz siyaset yapamayanlar tabanda zerre kadar karşılığı olmayanlar, siyasette bile hırsızlık yapabilecek kadar ileri gidenler ne yazık ki varlık sebeplerini başka yerde aramaktalar. Yanlış yerde arıyorsunuz. Benim alnım açıktır. Sonuna kadar hodri meydan. Sorun arıyorsanız aynaya bakabilirsiniz.”

Oktay’ın konuşması şöyle:

AKEL

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi