Bir ‘ithal’ dernek daha kuruldu: KKTC Akıncı Ocakları Derneği

KKTC Akıncı Ocakları, resmi dernek statüsü için başvuruda bulundu.

Bugün Kıbrıs

KKTC Akıncı Ocakları, toplumsal hizmetlerini daha etkin bir şekilde sürdürebilmek amacıyla resmi dernek statüsü için başvuruda bulundu.
Kurucu üyeler İbrahim Özerginli, Samet Uzun ve Can Özen, yaptıkları ortak basın açıklamasında, kaymakamlığa sundukları başvurunun topluma daha etkili ve koordineli bir şekilde hizmet verme amacını taşıdığını ileri sürdü.

“Bu başvuru, amaçlarımıza ulaşmamız adına önemli bir adım” açıklamasında bulunan kurucu üyeler, dernek olarak sahip oldukları sosyal sorumluluk projelerini daha etkin bir şekilde hayata geçirebilmek için resmi statüye geçişlerinin büyük önem taşıdığını ifade etti.
Akıncı Ocakları’nın resmi dernek statüsüne geçiş süreciyle birlikte, gençlere yönelik hayata geçirecekleri projleri kısaca özetleyen yetkililer, öncelikli hedeflerinin uyuşturucu ile mücadele olduğunu, bununla birlikte, tesisleşme, sportif faaliyetler, bireysel sporlar, Ata sporları ve uzman kişilerle seminerler, gibi gençlerin kötü alışkanlıklardan korunabilmesi amacıyla yapılacak etkinlerin düzenleneceğini açıkladılar.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi